Tokyo Football Club - Kashima Antlers Football Club 3-1 (2-0). Liga - 16. kolejka

W pojedynku 16. kolejki J1 League, który rozegrany został 29 maja, drużyna FC Tokyo wygrała z Kashimą Antlers 3-1 (2-0). Starcie odbyło się na Ajinomoto Stadium w Chofu. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Słowika występującego w FC Tokyo.

W  pojedynku 16. kolejki  J1 League, który rozegrany został 29 maja, drużyna FC Tokyo wygrała  z Kashimą Antlers  3-1 (2-0). Starcie odbyło się na Ajinomoto Stadium w Chofu. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Słowika występującego w FC Tokyo.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 mecze zespół Kashimy Antlers wygrał 10 razy i zanotował osiem porażek oraz pięć remisów.

Asystę zaliczył Diego Oliveira.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę FC Tokyo w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie bramkę zdobył Ryoma Watanabe.

W 42. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Ryoma Watanabe z FC Tokyo. Przy strzeleniu gola po raz kolejny pomógł Diego Oliveira.

W 50. minucie kartkę dostał Bueno z Kashimy Antlers.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Tokyo w 52. minucie spotkania, gdy Diego Oliveira strzelił z karnego trzeciego gola. W 53. minucie Juan Alano został zastąpiony przez Ryujego Izumiego.

Zawodnicy Kashimy Antlers szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 54. minucie wynik ustalił Ayase Ueda. Asystę przy golu zaliczył Ryuji Izumi.

Między 61. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Tokyo: Ryoma Watanabe, Yuto Nagatomo, Diego Oliveira, Yasuki Kimoto, Kuryu Matsuki, na ich miejsce weszli: Kensuke Nagai, Hotaka Nakamura, Kazuya Konno, Makoto Okazaki, Keigo Higashi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Diego Pituki, Kokiego Anzaiego, Kenta Misao zajęli: Shoma Doi, Itsuki Someno, Ikuma Sekigawa. Między 63. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Kashimy Antlers. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Arbiter nie ukarał piłkarzy FC Tokyo żadną kartką, natomiast zawodnikom Kashimy Antlers przyznał cztery żółte.

Zespół FC Tokyo w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka Kashimy Antlers w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.