Tokyo Football Club - Hokkaido Consadole Sapporo 3-0 (2-0). Liga - 20. kolejka

6 lipca na Ajinomoto Stadium w Chofu odbył się pojedynek 20. kolejki J1 League pomiędzy drużynami FC Tokyo i Consadole Sapporo. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Tokyo 3-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Słowika występującego w FC Tokyo.

6 lipca  na Ajinomoto Stadium w Chofu odbył się pojedynek  20. kolejki  J1 League pomiędzy drużynami FC Tokyo  i Consadole Sapporo. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Tokyo 3-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Słowika występującego w FC Tokyo.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 spotkań zespół Consadole Sapporo wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 15. minucie Gabriel Xavier zastąpił Shinza Korokiego.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Consadole Sapporo: Takurowi Kanekowi w 19. i Daikiemu Sudze w 34. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Tokyo w 35. minucie spotkania, gdy Leandro strzelił z karnego pierwszego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Tokyo w 45. minucie spotkania, gdy Adailton zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 45. minucie kartkę otrzymał Shinzo Koroki z drużyny Consadole Sapporo.

W tej samej minucie w jedenastce Consadole Sapporo doszło do zmiany. Hiroki Miyazawa wszedł za Akita Fukumoriego.

W 51. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Adailton z FC Tokyo. Między 55. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Tokyo: Kazuya Konno, Adailton, Leandro, Kashif Bangunagande, Keigo Higashi, na ich miejsce weszli: Diego Oliveira, Kensuke Nagai, Ryoma Watanabe, Junya Suzuki, Manato Shinada. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Takumy Arano, Daikiego Sugi, Shinza Korokiego zajęli: Kazuki Fukai, Daigo Nishi, Milan Tucic.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Kashif Bangunagande, piłkarz FC Tokyo. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Przewaga zespołu Consadole Sapporo w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Zawodnicy FC Tokyo dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.