Tokyo Football Club - Hitachi Kashiwa Reysol 0-0. Liga - 14. kolejka

W spotkaniu 14. kolejki J1 League, które rozegrane zostało 21 maja, drużyna FC Tokyo zremisowała z Kashiwą Reysol 0-0. Starcie odbyło się na Ajinomoto Stadium w Chofu. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Słowika występującego w FC Tokyo.

W  spotkaniu 14. kolejki  J1 League, które rozegrane zostało 21 maja, drużyna FC Tokyo zremisowała  z Kashiwą Reysol  0-0. Starcie odbyło się na Ajinomoto Stadium w Chofu. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Słowika występującego w FC Tokyo.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków jedenastka FC Tokyo wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz dwa remisy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Kashiwa Reysol: Yujemu Takahashiemu w 25. i Kei Shiihashi w 40. minucie.

Trener FC Tokyo postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Kazuyę Konna i na pole gry wprowadził napastnika Ryomę Watanabego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Yuto Nagatomo został zmieniony przez Hotakę Nakamurę.

W 71. minucie Diego Oliveira został zmieniony przez Kensuke Nagaiego, co miało wzmocnić drużynę FC Tokyo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mao Hosoyę na Kaita Moriego. Po chwili trener Kashiwy Reysol postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Keiyę Shiihashiego. Na boisko wszedł Hidekazu Otani, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Sachiro Toshima został zmieniony przez Dodiego, a za Matheusa Savia wszedł na boisko Yugo Masukake, co miało wzmocnić zespół Kashiwy Reysol. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Shuta Abego na Hirotakę Mitę.

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza FC Tokyo. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy FC Tokyo żadną kartką, natomiast zawodnikom Kashiwy Reysol przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.