Tokyo Football Club - Avispa Fukuoka 2-2 (0-1). Liga - 19. kolejka

2 lipca na Ajinomoto Stadium w Chofu odbyło się starcie 19. kolejki J1 League pomiędzy drużynami FC Tokyo i Avispy Fukuoka. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Słowika występującego w FC Tokyo.

2 lipca  na Ajinomoto Stadium w Chofu odbyło się starcie  19. kolejki  J1 League pomiędzy drużynami FC Tokyo  i Avispy Fukuoka. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Słowika występującego w FC Tokyo.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów jedenastka FC Tokyo wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W 10. minucie Hotaka Nakamura został zastąpiony przez Kashifa Bangunagandego.

Tymczasem to piłkarze Avispy Fukuoka otworzyli wynik. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Lukian. Asystę zaliczył Yuya Yamagishi.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Jordy'emu Croux z Avispy Fukuoka. Była to 29. minuta pojedynku. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 45. minucie, w drużynie FC Tokyo za Kensuke Nagaiego wszedł Leandro, a w jedenastce Avispy Fukuoka Jordy Croux zmienił Takeshiego Kanamoriego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Avispy Fukuoka.

Zespół Avispy Fukuoka długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 33 minuty, jednak jedenastka FC Tokyo doprowadziła do remisu. Gola strzelił Leandro. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Masato Morishige z drużyny FC Tokyo. Była to 52. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Tokyo w 62. minucie spotkania, gdy Kazuya Konno zdobył drugą bramkę. W następstwie utraty bramki trener Avispy Fukuoka postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Tatsuyę Tanakę i na pole gry wprowadził napastnika Juanmę Delgada. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 71. minucie w jedenastce FC Tokyo doszło do zmiany. Adailton wszedł za Diego Oliveirę. Gola na 2-2 na 12 minut przed zakończeniem meczu z karnego strzelił Juanma Delgado. W 82. minucie Lukian został zmieniony przez Daikiego Watariego, a za Sotana Tanabego wszedł na boisko Shun Nakamura, co miało wzmocnić drużynę Avispy Fukuoka. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Keiga Higashiego na Takuyę Aoki oraz Kazuyę Konno na Hirotakę Mitę.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka FC Tokyo dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Avispy Fukuoka wymienił czterech zawodników.