Shonan Bellmare - Yokohama FC 2-1 (0-0). Liga japońska - 33. kolejka J1 League

23 października na Lemon Gas Stadium Hiratsuka w Hiratsuce odbyło się starcie 33. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Shonanu Bellmare i Yokohama FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Shonanu Bellmare 2-1. Na stadionie stawiło się 6 212 widzów.

33. kolejka Japonia - J1 League
2021-10-23 08:00 | Stadion: Lemon Gas Stadium Hiratsuka | Widzów: 6212 | Arbiter: Akihiko Ikeuchi
Y. Matsuo 63'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Yokohama FC wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Już w pierwszych minutach drużyna Shonanu Bellmare próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Kazuki Oiwa z Shonanu Bellmare. Była to 23. minuta meczu.

Na murawie, jak to często zdarzało się Yokohama FC w tym sezonie, pojawił się Yuya Takagi, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 61. minucie Eijira Takedę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W tej samej minucie Maguinho został zastąpiony przez Yotę Maejimę.

W tym czasie to zawodnicy Yokohama FC otworzyli wynik. W 63. minucie Yusuke Matsuo dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Hidetowi Takahashiemu z jedenastki gości. Kibice Shonanu Bellmare nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yukiego Ohashiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Akimi Barada. Posunięcie trenera było słuszne. Yukiego Ohashiego zdobył wyrównującą bramkę w 78. minucie spotkania. W 71. minucie Gabriel został zmieniony przez Hana Hoganga, co miało wzmocnić drużynę Yokohama FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Taigę Hatę na Rya Takahashiego oraz Tarika Elyounoussiego na Naokiego Yamadę.

Niedługo później Yuki Ohashi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Shonanu Bellmare, strzelając gola w 78. minucie pojedynku. W 84. minucie Wellington został zmieniony przez Shuta Machina, a za Hirokazu Ishiharę wszedł na boisko Koki Tachi, co miało wzmocnić zespół Shonanu Bellmare. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rya Germaina na Arthura Silvę.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Shonanu Bellmare przyniosły efekt bramkowy. W 89. minucie wynik ustalił Naoki Yamada. Asystę przy bramce zaliczył Shuto Machino.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Svend Arvid Stanislaw Brodersen
84′ Hirokazu Ishihara
Katsuya Iwatake
Shuto Yamamoto
Gabriel Costa França71′
23′ Kazuki Oiwa
Hideto Takahashi65′
Takuya Okamoto
Magno José da Silva61′
67′ Akimi Barada
Reo Yasunaga
Taiyo Hiraoka
Ryo Germain87′
75′ Taiga Hata
Yusuke Matsuo  63′
Satoshi Tanaka
Tatsuki Seko
84′ Wellington Luis de Sousa
Eijiro Takeda61′
76′ Tarik Elyounoussi
Saulo Rodrigues da Silva
Daiki Tomii
Yuji Rokutan
84′ Koki Tachi
Han Hogang71′
Hidetoshi Miyuki
Yota Maejima61′
75′ Ryo Takahashi
Yuya Takagi61′
76′  89′ Naoki Yamada
Takuya Matsuura
84′ Shuto Machino
Arthur Silva Feitoza87′
67′  78′ Yuki Ohashi
Kazuma Watanabe

Jedenastka Shonanu Bellmare była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Shonanu Bellmare w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.