Shonan Bellmare - Tokushima Vortis 0-1 (0-0). Liga japońska - 37. kolejka J1 League

W starciu 37. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 27 listopada, zespół Shonanu Bellmare przegrał z Tokushimą Vortis 0-1 (0-0). Mecz na Lemon Gas Stadium Hiratsuka w Hiratsuce obejrzało 6 428 widzów.

37. kolejka Japonia - J1 League
2021-11-27 06:00 | Stadion: Lemon Gas Stadium Hiratsuka | Widzów: 6428 | Arbiter: Yuichi Nishimura
Shonan Bellmare
Tokushima Vortis
0
1
T. Kishimoto 66'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 63. minucie za Tokumę Suzukiego wszedł Koki Sugimori. W tej samej minucie w drużynie Tokushimy Vortis doszło do zmiany. Mushagalusa Bakenga wszedł za Yukiego Kakitę.

W tej samej minucie trener Shonanu Bellmare postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Shuto Machino, a murawę opuścił Akimi Barada.

Jedyną bramkę meczu zdobył Takeru Kishimoto dla jedenastki Tokushimy Vortis. Bramka padła w tej samej minucie. W 79. minucie boisko opuścili zawodnicy Shonanu Bellmare: Naoki Yamada, Yuki Ohashi, a na ich miejsce weszli Tarik Elyounoussi, Taiyo Hiraoka.

A kibice Tokushimy Vortis nie mogli już doczekać się wprowadzenia Seiyę Fujitę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Taiki Tamukai. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Cace z zespołu gości. Była to 84. minuta spotkania. W 84. minucie Taiga Hata został zmieniony przez Hirokazu Ishiharę, a za Takuyę Okamoto wszedł na boisko Shota Kobayashi, co miało wzmocnić drużynę Shonanu Bellmare. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Taiseia Miyashira na Kazunariego Ichimiego oraz Kazukiego Nishiyę na Koheiego Uchidę.

Shota Fukuoka
85′ Takuya Okamoto
Taiki Tamukai82′
63′ Akimi Barada
Taisei Miyashiro87′
79′ Taiyo Hiraoka
Tokuma Suzuki63′
84′ Taiga Hata
Joel Chima Fujita
Satoshi Tanaka
Kazuki Nishiya87′
Wellington Luis de Sousa
Ken Iwao
79′ Tarik Elyounoussi
Yuki Kakita63′
Daiki Tomii
Toru Hasegawa
84′ Hirokazu Ishihara
Seiya Fujita82′
Kazunari Ohno
Koki Sugimori63′
85′ Shota Kobayashi
Kohei Uchida87′
79′ Naoki Yamada
Masaki Watai
63′ Shuto Machino
Mushagalusa Bakenga Joar Namugunga63′
79′ Yuki Ohashi
Kazunari Ichimi87′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Shonanu Bellmare żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.