Shonan Bellmare - Oita Trinita 2-0 (1-0). Liga japońska - 13. kolejka J1 League

W pojedynku 13. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 9 maja, zespół Shonanu Bellmare wygrał z Oitą Trinita 2-0 (1-0). Mecz na Lemon Gas Stadium Hiratsuka w Hiratsuce obejrzało 4 943 widzów.

13. kolejka Japonia - J1 League
2021-05-09 08:00 | Stadion: Lemon Gas Stadium Hiratsuka | Widzów: 4943 | Arbiter: Koei Koya
Shonan Bellmare
Oita Trinita
2
0
S. Nago 17'
Wellington 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć spotkań jedenastka Shonanu Bellmare wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Shonanu Bellmare w 17. minucie spotkania, gdy Shintaro Nago strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Shuto Machino.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Shonanu Bellmare.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Kenta Fukumori z jedenastki gości. Była to 49. minuta starcia. Trener Shonanu Bellmare postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Shota Kobayashi, a murawę opuścił Naoki Yamada.

W tej samej minucie Shintaro Nago został zastąpiony przez Akimiego Baradę. Między 61. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Shonanu Bellmare: Shuto Machino, Tarik Elyounoussi, Ryo Takahashi, na ich miejsce weszli: Yuki Ohashi, Wellington, Masaki Ikeda. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Araty Watanabe, Kenty Fukumori, Yuty Koide zajęli: Yusei Yashiki, Henrique Trevisan, Kento Haneda. A kibice Oity Trinita nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yuyę Takazawę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Rei Matsumoto.

W 89. minucie w jedenastce Oity Trinita doszło do zmiany. Kaoru Takayama wszedł za Yuta Misao.

Drużyna Oity Trinita ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2-0 podwyższył Wellington. Asystę przy golu zanotował Masaki Ikeda.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Keisuke Saka
 17′ 60′ Shintaro Nago
Yuki Kobayashi
Takuya Okamoto
Rei Matsumoto89′
87′ Ryo Takahashi
Yamato Machida
60′ Naoki Yamada
Arata Watanabe72′
Shun Nakamura
Kenta Fukumori49′ 72′
77′ Tarik Elyounoussi
Hokuto Shimoda
61′ Shuto Machino
Shun Nagasawa
Daiki Tomii
Shun Takagi
Kazunari Ohno
Henrique de Souza Trevisan72′
60′ Akimi Barada
Kento Haneda81′
60′ Shota Kobayashi
Hayato Kurosaki
77′  90′ Wellington Luis de Sousa
Kaoru Takayama89′
87′ Masaki Ikeda
Yuya Takazawa89′
61′ Yuki Ohashi
Yusei Yashiki72′

Przewaga drużyny Oity Trinita w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Oity Trinita przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.