Shonan Bellmare - Nagoya Grampus 0-0. Liga - 19. kolejka

2 lipca na Shonan BMW Stadium Hiratsuka w Hiratsuce odbyło się spotkanie 19. kolejki J1 League pomiędzy drużynami Shonanu Bellmare i Nagoi Grampus. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

2 lipca  na Shonan BMW Stadium Hiratsuka w Hiratsuce odbyło się spotkanie  19. kolejki  J1 League pomiędzy drużynami Shonanu Bellmare  i Nagoi Grampus. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 pojedynków zespół Shonanu Bellmare wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Shonanu Bellmare próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka Shonanu Bellmare rozpoczęła w zmienionym składzie, za Rya Takahashiego wszedł Taiga Hata. Trener Shonanu Bellmare postanowił zagrać agresywniej. W 47. minucie zmienił pomocnika Akimiego Baradę i na pole gry wprowadził napastnika Tarika Elyounoussiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 64. minucie Masaki Ikeda zastąpił Wellingtona. Chwilę później trener Nagoi Grampus postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Yoichira Kakitaniego wszedł Ryotaro Ishida, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Nagoi Grampus utrzymać remis.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie drużyny dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.