Shonan Bellmare - Gamba Osaka 1-0 (1-0). Liga - 20. kolejka

6 lipca na Shonan BMW Stadium Hiratsuka w Hiratsuce odbył się pojedynek 20. kolejki J1 League pomiędzy drużynami Shonanu Bellmare i Gamby Osaka. Mecz zakończył się zwycięstwem Shonanu Bellmare 1-0.

6 lipca  na Shonan BMW Stadium Hiratsuka w Hiratsuce odbył się pojedynek  20. kolejki  J1 League pomiędzy drużynami Shonanu Bellmare  i Gamby Osaka. Mecz zakończył się zwycięstwem Shonanu Bellmare 1-0.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 starć drużyna Shonanu Bellmare wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo aż dziewięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Shonanu Bellmare zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Gamby Osaka była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W zdobyciu bramki pomógł Masaki Ikeda.

Pod koniec pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił Yuki Ohashi dla zespołu Shonanu Bellmare. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Shonanu Bellmare.

W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Daikiego Sugiokę, piłkarza Shonanu Bellmare. W 57. minucie Isa Sakamoto został zmieniony przez Patrica.

W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Gamby Osaka: Kohei Okuno, Hiroki Fujiharu, a na ich miejsce weszli Hideki Ishige, Keisuke Kurokawa. Niedługo później trener Shonanu Bellmare postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Masakiego Ikedę. Na boisko wszedł Tarik Elyounoussi, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Yuki Ohashi został zmieniony przez Wellingtona, a za Akimiego Baradę wszedł na boisko Taiyo Hiraoka, co miało wzmocnić zespół Shonanu Bellmare. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ryu Takao na Ko Yanagisawę.

Daiki Sugioka z Shonanu Bellmare na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 56. minucie. W 85. minucie Hiroto Yamami został zmieniony przez Minamina Harumiego, co miało wzmocnić drużynę Gamby Osaka. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yusuke Segawę na Takujego Yonemota oraz Satoshiego Tanakę na Shuta Yamamota. W 90. minucie żółtą kartkę dostał Hirokazu Ishihara z Shonanu Bellmare.

W drugiej połowie nie padły bramki.

Zespół Shonanu Bellmare zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał cztery celne strzały.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Gamby Osaka żadną kartką, natomiast piłkarzom Shonanu Bellmare pokazał dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.