Shonan Bellmare - Cerezo Osaka 0-2 (0-1). Liga - 16. kolejka

29 maja na Shonan BMW Stadium Hiratsuka w Hiratsuce odbył się pojedynek 16. kolejki J1 League pomiędzy drużynami Shonanu Bellmare i Cereza Osaka. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cereza Osaka 2-0.

29 maja  na Shonan BMW Stadium Hiratsuka w Hiratsuce odbył się pojedynek  16. kolejki  J1 League pomiędzy drużynami Shonanu Bellmare  i Cereza Osaka. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cereza Osaka 2-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Cereza Osaka wygrał aż osiem razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Seiya Maikuma.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cereza Osaka w 18. minucie spotkania, gdy Adam Taggart strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cereza Osaka.

Na drugą połowę zespół Cereza Osaka wyszedł w zmienionym składzie, za Jeana Patricka wszedł Hirotaka Tameda. W 59. minucie w drużynie Shonanu Bellmare doszło do zmiany. Yusuke Segawa wszedł za Yukiego Ohashiego.

W tej samej minucie Tarik Elyounoussi został zastąpiony przez Naokiego Yamadę. Między 65. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Cereza Osaka: Adam Taggart, Hiroshi Kiyotake, Seiya Maikuma, Ryosuke Yamanaka, na ich miejsce weszli: Bruno Mendes, Mutsuki Kato, Hikaru Nakahara, Kakeru Funaki. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Shuta Machina, Masakiego Ikedy, Hirokazu Ishihary zajęli: Wellington, Akimi Barada, Ryo Takahashi. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Sei Maikumie z jedenastki Cereza Osaka. Była to 79. minuta meczu.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 90. minucie wynik ustalił Mutsuki Kato.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Drużyna Shonanu Bellmare miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia nie ukarał zawodników Shonanu Bellmare żadną kartką, natomiast piłkarzom Cereza Osaka przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.