Shonan Bellmare - Avispa Fukuoka 1-1 (0-1). Liga japońska - 29. kolejka J1 League

18 września na Lemon Gas Stadium Hiratsuka w Hiratsuce odbył się pojedynek 29. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Shonanu Bellmare i Avispa Fukuokiej. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 4 220 widzów.

29. kolejka Japonia - J1 League
2021-09-18 11:00 | Stadion: Lemon Gas Stadium Hiratsuka | Widzów: 4220 | Arbiter: Hayato Shimizu
Shonan Bellmare
Avispa Fukuoka
1
1
Y. Ohashi 90'
Juanma 30'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Avispa Fukuokiej wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w pierwszych minutach drużyna Shonanu Bellmare próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Trener Avispa Fukuokiej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 26. minucie na plac gry wszedł Takuya Shigehiro, a murawę opuścił Shun Nakamura.

W 28. minucie sędzia pokazał kartkę Kazukiemu Oiwie, zawodnikowi Shonanu Bellmare.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Avispa Fukuokiej w 30. minucie spotkania, gdy Juanma strzelił z karnego pierwszego gola. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Akimiemu Baradzie z Shonanu Bellmare.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Avispa Fukuokiej.

W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Takuyę Okamoto z Shonanu Bellmare, a w 64. minucie Daikiego Watariego z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Yuya Yamagishi został zastąpiony przez Daikiego Watariego.

W tej samej minucie w jedenastce Avispa Fukuokiej doszło do zmiany. Jordy Croux wszedł za Takeshiego Kanamoriego. W 68. minucie kartką został ukarany Juanma, zawodnik gości. Trener Shonanu Bellmare wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Shotę Kobayashiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Takuya Okamoto. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola.

Między 71. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Shonanu Bellmare: Akimi Barada, Tarik Elyounoussi, Taiyo Hiraoka, Shuto Machino, na ich miejsce weszli: Yuki Ohashi, Naoki Yamada, Hidetoshi Miyuki, Wellington. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Juanmy, Tara Sugimota zajęli: Hisashi Jogo, Carlos Gutiérrez.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W siódmej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Yuki Ohashi. Asystę zaliczył Hidetoshi Miyuki.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Douglas Ricardo Grolli
28′ Kazuki Oiwa
Daiki Miya
54′ 71′ Takuya Okamoto
Takaaki Shichi
41′ 71′ Akimi Barada
Takeshi Kanamori64′
82′ Taiyo Hiraoka
Shun Nakamura26′
Taiga Hata
Hiroyuki Mae
Satoshi Tanaka
Taro Sugimoto82′
82′ Shuto Machino
Juan Manuel Delgado Lloria  30′ (k.) 68′ 81′
74′ Tarik Elyounoussi
Yuya Yamagishi64′
Daiki Tomii
Takumi Nagaishi
Kazunari Ohno
Carlos Gutiérrez González82′
71′ Shota Kobayashi
Karl Emil Salomonsson
82′ Hidetoshi Miyuki
Takuya Shigehiro26′
74′ Naoki Yamada
Jordy Croux64′
82′ Wellington Luis de Sousa
Hisashi Jogo81′
71′  90′ Yuki Ohashi
Daiki Watari64′ 64′

Przewaga drużyny Shonanu Bellmare w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy.