Shimizu S-Pulse - Yokohama FC 1-1 (0-0). Liga japońska - 13. kolejka J1 League

9 maja na IAI Stadium Nihondaira w Shizuokiej odbyło się spotkanie 13. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Shimizu S-Pulse i Yokohama FC. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 8 097 widzów.

13. kolejka Japonia - J1 League
2021-05-09 07:00 | Stadion: IAI Stadium Nihondaira | Widzów: 8097 | Arbiter: Masuya Ueda
Shimizu S-Pulse
Yokohama FC
1
1
Thiago Santana 58'
K. Tezuka 63'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Shimizu S-Pulse wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Yokohama FC wyszedł w zmienionym składzie, za Keijira Ogawę wszedł Maguinho. A kibice Shimizu S-Pulse nie mogli już doczekać się wprowadzenia Akirę Disara. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Kenta Nishizawa. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Shimizu S-Pulse w 58. minucie spotkania, gdy Thiago Santana strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Ryo Okui.

W 60. minucie Katsuya Iwatake zastąpił Yotę Maejimę. W tej samej minucie w jedenastce Yokohama FC doszło do zmiany. Kléber wszedł za Kazumę Watanabego.

Zawodnicy Yokohama FC szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Kohei Tezuka.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Maguinhowi z Yokohama FC. Była to 73. minuta pojedynku. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Yokohama FC postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Takuyę Matsuurę wszedł Masahiko Inoha, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać remis. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Han Hogang
75′ Ryo Okui
Eijiro Takeda75′
75′ Yosuke Kawai
Takuya Matsuura88′
75′ Katsuhiro Nakayama
Reo Yasunaga
Kota Miyamoto
Keijiro Ogawa46′
54′ Kenta Nishizawa
Kohei Tezuka  63′
64′ Yuito Suzuki
Kazuma Watanabe60′
 58′ Thiago Santos Santana
Ryo Germain
Kengo Nagai
Yuta Minami
Andrevaldo de Jesus Santos
Magno José da Silva46′ 73′
75′ Eiichi Katayama
Masahiko Inoha88′
64′ Shota Kaneko
Yota Maejima60′
75′ Keita Nakamura
Yuya Takagi75′
75′ Ryo Takeuchi
Tatsuki Seko
54′ Akira Silvano Disaro
Kléber Laube Pinheiro60′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Shimizu S-Pulse żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.