Shimizu S-Pulse - Yokohama F. Marinos 3-5 (1-2). Liga - 19. kolejka

2 lipca na IAI Stadium Nihondaira w Shizuokiej odbył się pojedynek 19. kolejki J1 League pomiędzy drużynami Shimizu S-Pulse i Yokohamy F. Marinos. Starcie zakończyło się zwycięstwem Yokohamy F. Marinos 5-3.

2 lipca  na IAI Stadium Nihondaira w Shizuokiej odbył się pojedynek  19. kolejki  J1 League pomiędzy drużynami Shimizu S-Pulse  i Yokohamy F. Marinos. Starcie zakończyło się zwycięstwem Yokohamy F. Marinos 5-3.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Zespół Yokohamy F. Marinos wygrał aż 15 razy, zremisował trzy, a przegrał tylko cztery.

Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Leo Ceara.

Takuma Nishimura wywołał eksplozję radości wśród kibiców Yokohamy F. Marinos, zdobywając bramkę w 10. minucie spotkania.

Piłkarze Shimizu S-Pulse nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Yuta Kamiya. Asystę przy bramce zaliczył Thiago Santana.

Zawodnicy Yokohamy F. Marinos w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 45. minucie dającą prowadzenie bramkę dla zespołu Yokohamy F. Marinos zdobył Leo Ceara.

Drugą połowę drużyna Shimizu S-Pulse rozpoczęła w zmienionym składzie, za Yuga Tatsutę wszedł Akira Ibayashi.

Jedenastka Yokohamy F. Marinos krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko dwie minuty, ponieważ drużyna Shimizu S-Pulse doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Thiago Santana.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Yokohamy F. Marinos w 49. minucie spotkania, gdy Leo Ceara strzelił trzeciego gola.

W 52. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Leo Ceara z Yokohamy F. Marinos. Przy strzeleniu gola pomagał Kota Mizunuma.

W 58. minucie za Kotę Watanabego wszedł Riku Yamane. Między 58. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Shimizu S-Pulse: Kenta Nishizawa, Yuta Kamiya, Teruki Hara, Kota Miyamoto, na ich miejsce weszli: Benjamin Kololli, Carlinhos, Oh Se-Hun, Daiki Matsuoka. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Leo Ceary, Koty Mizunumy, Elbera, Ryotara Tsunody zajęli: Marcos Junior, Teruhito Nakagawa, Ryo Miyaichi, Eduardo. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Yokohamy F. Marinos doszło do zmiany. Yuta Koike wszedł za Takumę Nishimurę.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Gola na 2-5 w 88. minucie strzelił Ryo Miyaichi.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Eiichi Katayama.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-5.

Zespół Yokohamy F. Marinos był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka Shimizu S-Pulse w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna Yokohamy F. Marinos w drugiej połowie dokonała sześciu zmian.