Shimizu S-Pulse - Vissel Kobe 0-2 (0-1). Liga japońska - 30. kolejka J1 League

W pojedynku 30. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 24 września, zespół Shimizu S-Pulse przegrał z Visslem 0-2 (0-1). Mecz na IAI Stadium Nihondaira w Shizuokiej obejrzało 7 314 widzów.

30. kolejka Japonia - J1 League
2021-09-24 12:00 | Stadion: IAI Stadium Nihondaira | Widzów: 7314 | Arbiter: Hiroki Kasahara
Shimizu S-Pulse
Vissel Kobe
0
2
Y. Muto 9'
L. Osaki 87'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 starć jedenastka Shimizu S-Pulse wygrała 15 razy i zanotowała 10 porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Yoshinori Muto wywołał eksplozję radości wśród kibiców Visslu , strzelając gola w dziewiątej minucie pojedynku. Sytuację bramkową stworzył Yuya Osako.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Visslu.

Kibice Visslu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daiju Sasakiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Andrés Iniesta. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejnego gola. W 71. minucie Yuito Suzuki został zastąpiony przez Carlinhosa Júniora.

W 77. minucie boisko opuścili zawodnicy Visslu: Bojan, Tatsunori Sakurai, a na ich miejsce weszli Yuya Nakasaka, Sergi Samper. Chwilę później trener Shimizu S-Pulse postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Ryo Takeuchi, a murawę opuścił Ronaldo. W tej samej minucie Benjamin Kololli został zmieniony przez Akirę Disaro, a za Kentę Nishizawę wszedł na boisko Yuta Taki, co miało wzmocnić jedenastkę Shimizu S-Pulse. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rya Hatsusego na Yukiego Kobayashiego oraz Yoshinoriego Mutę na Tetsushiego Yamakawę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Visslu w 87. minucie spotkania, gdy Leo Osaki zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Daiju Sasaki.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Sergi Samper77′
87′ Kenta Nishizawa
Yoshinori Muto  9′ 84′
81′ Ronaldo da Silva Souza
Yuya Nakasaka77′
81′ Benjamin Kololli
Leo Osaki  87′
71′ Yuito Suzuki
Tetsushi Yamakawa84′
81′ Ryo Takeuchi
Tatsunori Sakurai77′
87′ Yuta Taki
Daiju Sasaki46′
71′ Carlos Antônio de Souza Júnior
Lincoln Corrêa dos Santos
81′ Akira Silvano Disaro
Bojan Krkíc Pérez77′

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Visslu w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.