Shimizu S-Pulse - Vegalta Sendai 2-1 (1-0). Liga japońska - 29. kolejka J1 League

W starciu 29. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 18 września, drużyna Shimizu S-Pulse wygrała z Vegaltą Sendai 2-1 (1-0). Mecz na IAI Stadium Nihondaira w Shizuokiej obejrzało 5 453 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Slowika występującego w Vegalcie Sendai.

29. kolejka Japonia - J1 League
2021-09-18 12:00 | Stadion: IAI Stadium Nihondaira | Widzów: 5453 | Arbiter: Hajime Matsuo
Felippe Cardoso 60'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 spotkania jedenastka Shimizu S-Pulse wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Shimizu S-Pulse otworzyli wynik. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Thiago Santana. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Akira Ibayashi.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Felippe Cardoso z zespołu gości. Była to 27. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Shimizu S-Pulse.

Drugą połowę zespół Vegalty Sendai rozpoczął w zmienionym składzie, za Shoga Nakaharę wszedł Naoya Fukumori.

Trzeba było trochę poczekać, aby Noriaki Fujimoto wywołał eksplozję radości wśród kibiców Shimizu S-Pulse, strzelając kolejnego gola w 52. minucie meczu. W 56. minucie za Shinga Tomitę wszedł Yoshiki Matsushita.

W tej samej minucie w drużynie Vegalty Sendai doszło do zmiany. Kunimitsu Sekiguchi wszedł za Chihira Kata.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 60. minucie gola kontaktowego strzelił Felippe Cardoso. Przy zdobyciu bramki pomagał Koji Hachisuka.

Po chwili trener Shimizu S-Pulse postanowił wzmocnić linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Noriakiego Fujimotę. Na boisko wszedł Carlinhos Júnior, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Niedługo później trener Vegalty Sendai postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Yusuke Minagawa, a murawę opuścił Rikiya Uehara. W tej samej minucie Koji Hachisuka został zmieniony przez Shuheiego Akasakiego, co miało wzmocnić jedenastkę Vegalty Sendai. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thiaga Santanę na Akirę Disaro oraz Yuita Suzukiego na Yutę Taki.

W 83. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Daikiego Matsuokę z Shimizu S-Pulse, a w czwartej minucie doliczonego czasu starcia Hisashiego Appiaha z drużyny przeciwnej. Drużynie Vegalty Sendai zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Shimizu S-Pulse.

Takayoshi Ishihara
83′ Daiki Matsuoka
Shogo Nakahara46′
Kenta Nishizawa
Shingo Tomita56′
Ronaldo da Silva Souza
Chihiro Kato56′
90′ Yuito Suzuki
Rikiya Uehara81′
 52′ 68′ Noriaki Fujimoto
Wanderson Felippe Cardoso dos Santos  60′ 27′
 19′ 82′ Thiago Santos Santana
Yoshiki Matsushita56′
90′ Yuta Taki
Kunimitsu Sekiguchi56′
68′ Carlos Antônio de Souza Júnior
Shuhei Akasaki81′
82′ Akira Silvano Disaro
Yusuke Minagawa81′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Vegalty Sendai pokazał dwie.

Jedenastka Shimizu S-Pulse w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.