Shimizu S-Pulse - Shonan Bellmare 1-1 (0-0). Liga japońska - 30. kolejka J1 League

W spotkaniu 30. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 29 listopada, drużyna Shimizu S-Pulse zremisowała z Shonanem Bellmare 1-1 (0-0). Mecz na IAI Stadium Nihondaira w Shizuokiej obejrzało 7 307 widzów.

30. kolejka Japonia - J1 League
2020-11-29 06:00 | Stadion: IAI Stadium Nihondaira | Widzów: 7307 | Arbiter: Masaaki Iemoto Toma
Shimizu S-Pulse
Shonan Bellmare
1
1
Carlinhos 64'
H. Nakagawa 59'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Shimizu S-Pulse wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Jedenastka Shonanu Bellmare od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Keita Nakamura z drużyny gospodarzy. Była to 34. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Shonanu Bellmare w 59. minucie spotkania, gdy Hiroto Nakagawa zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Kazunari Ohno.

W 62. minucie Hiroto Nakagawa został zastąpiony przez Shotę Kobayashiego. Kibice Shonanu Bellmare nie mogli już doczekać się wprowadzenia Naokiego Ishiharę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Temma Matsuda. W następstwie utraty bramki trener Shimizu S-Pulse postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Shotę Kanekę i na pole gry wprowadził napastnika Riya Kawamotę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W tej samej minucie w jedenastce Shimizu S-Pulse doszło do zmiany. Yuito Suzuki wszedł za Yusuke I.

Prawie natychmiast Carlinhos wywołał eksplozję radości wśród kibiców Shimizu S-Pulse, strzelając gola w 64. minucie pojedynku. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Elsinho.

Między 70. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Shonanu Bellmare: Akimi Barada, Mitsuki Saito, Sosuke Shibata, na ich miejsce weszli: Kazuki Oiwa, Hidetoshi Miyuki, Yuki Ohashi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Keity Nakamury, Riya Kawamoty zajęli: Kota Miyamoto, Teerasil Dangda. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Takuya Okamoto
63′ Shota Kaneko
Akimi Barada70′
Renato Augusto Santos Junior
Mitsuki Saito70′
34′ 83′ Keita Nakamura
Taiga Hata
Kenta Nishizawa
Sosuke Shibata90′
63′ Yusuke Goto
Hiroto Nakagawa  59′ 62′
 64′ Carlos Antônio de Souza Júnior
Temma Matsuda62′
Togo Umeda
Daiki Hotta
Ryo Okui
Kazuki Oiwa70′
83′ Kota Miyamoto
Shota Kobayashi62′
63′ Yuito Suzuki
Hidetoshi Miyuki70′
Ryo Takeuchi
Hiroshi Ibusuki
84′ Teerasil Dangda
Naoki Ishihara62′
63′ 84′ Riyo Kawamoto
Yuki Ohashi90′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Shimizu S-Pulse przyznał jedną żółtą.

Drużyna Shimizu S-Pulse w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.