Shimizu S-Pulse - Nagoya Grampus 1-2 (0-1). Liga - 14. kolejka

W meczu 14. kolejki J1 League, który rozegrany został 21 maja, jedenastka Shimizu S-Pulse przegrała z Nagoyą Grampus 1-2 (0-1). Starcie odbyło się na IAI Stadium Nihondaira w Shizuokiej.

W  meczu 14. kolejki  J1 League, który rozegrany został 21 maja, jedenastka Shimizu S-Pulse przegrała  z Nagoyą Grampus  1-2 (0-1). Starcie odbyło się na IAI Stadium Nihondaira w Shizuokiej.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nagoi Grampus w 22. minucie spotkania, gdy Noriyoshi Sakai strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Mateus.

W 45. minucie Ronaldo zastąpił Kentę Nishizawę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Nagoi Grampus.

Trener Nagoi Grampus postanowił bronić wyniku. W 59. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Keiyę Senta wszedł Ryotaro Ishida, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Nagoi Grampus utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Nagoi Grampus udało się strzelić gola i wygrać. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Carlinhos z Shimizu S-Pulse. Była to 68. minuta spotkania.

Jedenastka Shimizu S-Pulse otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 72. minucie bramkę wyrównującą zdobył Thiago Santana.

W 76. minucie Noriyoshi Sakai został zmieniony przez Yoichira Kakitaniego, a za Yutakę Yoshidę wszedł na boisko Yuki Soma, co miało wzmocnić drużynę Nagoi Grampus. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kotę Miyamoto na Daikiego Matsuokę. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Shimizu S-Pulse doszło do zmiany. Oh Se-Hun wszedł za Thiaga Santanę. W 86. minucie Mateus został zmieniony przez Hiroyukiego Abego, a za Leo Silvę wszedł na boisko Kazuya Miyahara, co miało wzmocnić drużynę Nagoi Grampus. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Carlinhosa na Yutę Kamiyę.

Zawodnicy Nagoi Grampus odpowiedzieli strzeleniem gola. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się Yuki Soma.

W tej samej minucie w jedenastce Shimizu S-Pulse doszło do zmiany. Yuta Taki wszedł za Yuita Suzukiego. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Nagoi Grampus żadną kartką, natomiast zawodnikom Shimizu S-Pulse przyznał jedną żółtą.