Shimizu S-Pulse - Kawasaki Frontale 2-2 (2-1). Liga japońska - 31. kolejka J1 League

5 grudnia na IAI Stadium Nihondaira w Shizuokiej odbył się mecz 31. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Shimizu S-Pulse i Kawasaki Frontale. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 8 730 widzów.

31. kolejka Japonia - J1 League
2020-12-05 06:00 | Stadion: IAI Stadium Nihondaira | Widzów: 8730 | Arbiter: Koichiro Fukushima
M. Yamane 89'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 29 spotkań zespół Kawasaki Frontale wygrał 13 razy i zanotował dziewięć porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Shimizu S-Pulse otworzyli wynik. W 11. minucie bramkę zdobył Carlinhos. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Ryo Takeuchi.

Trener Kawasaki Frontale wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Reo Hatatego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Kyohei Noborizato. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Piłkarze Kawasaki Frontale nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 21. minucie wyrównującą bramkę dla zawodników gości zdobył Ao Tanaka. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Leandro Damião.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Shimizu S-Pulse w 40. minucie spotkania, gdy Renato strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zanotował Carlinhos.

W 58. minucie Leandro Damião został zastąpiony przez Yu Kobayashiego. W tej samej minucie w jedenastce Kawasaki Frontale doszło do zmiany. Kengo Nakamura wszedł za Yasuta Wakizakę.

Chwilę później trener Shimizu S-Pulse postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Yuito Suzuki, a murawę opuścił Shota Kaneko. Między 66. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Shimizu S-Pulse: Carlinhos, Renato, Ryo Takeuchi, na ich miejsce weszli: Teerasil Dangda, Yasufumi Nishimura, Kota Miyamoto. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jesila, Akihira Ienagi zajęli: Kazuya Yamamura, Manabu Saito.

Zespół gospodarzy długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 49 minut, jednak drużyna Kawasaki Frontale doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Miki Yamane. Bramka padła po podaniu Kaoru Mitomy.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Akihiro Ienaga77′
 40′ 83′ Renato Augusto Santos Junior
Yasuto Wakizaka58′
61′ Shota Kaneko
Kaoru Mitoma
83′ Ryo Takeuchi
Ao Tanaka  21′
Yusuke Goto
Hidemasa Morita
 11′ 66′ Carlos Antônio de Souza Júnior
Manabu Saito77′
83′ Kota Miyamoto
Hokuto Shimoda
83′ Yasufumi Nishimura
Kazuya Yamamura77′
61′ Yuito Suzuki
Reo Hatate18′
66′ Teerasil Dangda
Yu Kobayashi58′

Przewaga zespołu Kawasaki Frontale w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka Kawasaki Frontale dokonała pięciu zmian.