Shimizu S-Pulse - Kashiwa Reysol 0-1 (0-0). Liga japońska - 32. kolejka J1 League

16 października na IAI Stadium Nihondaira w Shizuokiej odbyło się starcie 32. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Shimizu S-Pulse i Kashiwej Reysol. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kashiwej Reysol 1-0. Na stadionie zasiadło 7 979 widzów.

32. kolejka Japonia - J1 League
2021-10-16 08:00 | Stadion: IAI Stadium Nihondaira | Widzów: 7979 | Arbiter: Ryo Tanimoto
Shimizu S-Pulse
Kashiwa Reysol
0
1
H. Mitsumaru 53'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 29 pojedynków zespół Kashiwej Reysol wygrał 13 razy i zanotował 11 porażek oraz pięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu dostał Takuma Ominami z Kashiwej Reysol. Była to 23. minuta pojedynku.

Jedynego gola meczu strzelił Hiromu Mitsumaru dla zespołu Kashiwej Reysol. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Yuki Muto.

Kibice Kashiwej Reysol nie mogli już doczekać się wprowadzenia Masatoshiego Miharę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Keiya Shiihashi. W 61. minucie Kenta Nishizawa zastąpił Katsuhira Nakayamę. W tej samej minucie trener Shimizu S-Pulse postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Yosuke Kawai, a murawę opuścił Ryo Takeuchi.

Między 67. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Kashiwej Reysol: Yuki Muto, Matheus Sávio, Taiyo Koga, Yuta Kamiya, na ich miejsce weszli: Mao Hosoya, Hayato Nakama, Yuji Takahashi, Sachiro Toshima. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Noriakiego Fujimoty, Eiichiego Katayamy zajęli: Benjamin Kololli, Akira Disaro.

Taiyo Koga85′
85′ Eiichi Katayama
Hiromu Mitsumaru  53′
61′ Kenta Nishizawa
Richardson Fernandes dos Santos
61′ Ryo Takeuchi
Matheus Goncalve Sávio67′
Ronaldo da Silva Souza
Yuta Kamiya85′
Carlos Antônio de Souza Júnior
Keiya Shiihashi60′
69′ Noriaki Fujimoto
Yuji Takahashi85′
61′ Yosuke Kawai
Masatoshi Mihara60′
69′ Benjamin Kololli
Hayato Nakama67′
61′ Katsuhiro Nakayama
Sachiro Toshima85′
85′ Akira Silvano Disaro
Mao Hosoya67′

Drużyna Kashiwej Reysol zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Shimizu S-Pulse żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Zespół Shimizu S-Pulse w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.