Shimizu S-Pulse - FC Tokio 3-0 (2-0). Liga japońska - 16. kolejka J1 League

26 maja na IAI Stadium Nihondaira w Shizuokiej odbyło się starcie 16. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Shimizu S-Pulse i FC Tokio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Shimizu S-Pulse 3-0. Pojedynek obejrzało 4 919 widzów.

16. kolejka Japonia - J1 League
2021-05-26 12:00 | Stadion: IAI Stadium Nihondaira | Widzów: 4919 | Arbiter: Ryo Tanimoto
E. Katayama 49'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Zespół FC Tokio wygrał aż 18 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Shimizu S-Pulse w 14. minucie spotkania, gdy Thiago Santana strzelił pierwszego gola.

W 29. minucie Takuya Uchida został zmieniony przez Takumiego Nakamurę.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Shimizu S-Pulse, zdobywając kolejną bramkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2-0 podwyższył Valdo. W zdobyciu bramki pomógł Keita Nakamura.

Kibice FC Tokio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Hirotakę Mitę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Yojiro Takahagi.

Prawie natychmiast Eiichi Katayama wywołał eksplozję radości wśród kibiców Shimizu S-Pulse, strzelając kolejnego gola w 49. minucie meczu. Asystę przy bramce po raz kolejny zaliczył Keita Nakamura.

W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Tsuyoshiemu Watanabemu z FC Tokio. W 62. minucie boisko opuścili zawodnicy FC Tokio: Kensuke Nagai, Shuto Abe, a na ich miejsce weszli Adailton, Keigo Higashi. Niedługo później trener Shimizu S-Pulse postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Yusuke Goto, a murawę opuścił Thiago Santana.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Takuya Uchida29′
 45′ Andrevaldo de Jesus Santos
Tsuyoshi Watanabe55′
Yoshinori Suzuki
Masato Morishige
88′ Ryo Okui
Ryoya Ogawa
 49′ Eiichi Katayama
Takuya Aoki
Kota Miyamoto
Kyosuke Tagawa
81′ Carlos Antônio de Souza Júnior
Adailton dos Santos da Silva62′
78′ Keita Nakamura
Keigo Higashi62′
78′ Yuito Suzuki
Yojiro Takahagi46′
 14′ 77′ Thiago Santos Santana
Diego Queiroz de Oliveira
Kengo Nagai
Tsuyoshi Kodama
88′ Naoya Fukumori
Takumi Nakamura29′
Yugo Tatsuta
Joan Oumari
78′ Yosuke Kawai
Shuto Abe62′
81′ Katsuhiro Nakayama
Hirotaka Mita46′
78′ Akira Silvano Disaro
Manato Shinada
77′ Yusuke Goto
Kensuke Nagai62′

Jeśli zespół FC Tokio nie wykorzystał 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mógł liczyć na zwycięstwo.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Shimizu S-Pulse żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna Shimizu S-Pulse w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości wymieniła czterech zawodników.