Shimizu S-Pulse - Cerezo Osaka 2-1 (1-1). Liga japońska - 38. kolejka J1 League

4 grudnia na IAI Stadium Nihondaira w Shizuokiej odbyło się spotkanie 38. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Shimizu S-Pulse i Cerezo_Osaka. Mecz zakończył się zwycięstwem Shimizu S-Pulse 2-1. Pojedynek obejrzało 9 668 widzów.

38. kolejka Japonia - J1 League
2021-12-04 06:00 | Stadion: IAI Stadium Nihondaira | Widzów: 9668 | Arbiter: Jumpei Iida
R. Takeuchi 35' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 starć drużyna Cerezo_Osaka wygrała 13 razy i zanotowała siedem porażek oraz siedem remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Daiki Matsuoka z Shimizu S-Pulse. Była to 14. minuta spotkania.

W 35. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Shimizu S-Pulse Ryo Takeuchi.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Yoshinori Suzuki. Asystę przy bramce zanotował Kenta Nishizawa.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Shimizu S-Pulse w 51. minucie spotkania, gdy Kenta Nishizawa strzelił drugiego gola. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Cerezo_Osaka: Ayumu Sekowi w 55. i Riku Matsudzie w 65. minucie.

Po chwili trener Cerezo_Osaka postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Motohiko Nakajima, a murawę opuścił Naoyuki Fujita. W tej samej minucie w jedenastce Cerezo_Osaka doszło do zmiany. Yuta Toyokawa wszedł za Mutsukiego Kata. Chwilę później trener Shimizu S-Pulse postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Yusuke Gota wszedł Reon Yamahara, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Shimizu S-Pulse utrzymać prowadzenie.

W 80. minucie Kenta Nishizawa został zastąpiony przez Katsuhira Nakayamę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Riku Matsuda65′
 45′ Yoshinori Suzuki
Ryuya Nishio
Andrevaldo de Jesus Santos
Ayumu Seko55′
Eiichi Katayama
Yusuke Maruhashi
14′ 86′ Daiki Matsuoka
Hiroaki Okuno
 51′ 80′ Kenta Nishizawa
Tatsuhiro Sakamoto
72′ Yusuke Goto
Naoyuki Fujita71′
35′ (samob.) Ryo Takeuchi
Hiroshi Kiyotake
80′ Yuito Suzuki
Yoshito Okubo87′
86′ Thiago Santos Santana
Mutsuki Kato71′
Kengo Nagai
Kenya Matsui
86′ Yugo Tatsuta
Ryosuke Shindo
72′ Reon Yamahara
Hirotaka Tameda
86′ Kota Miyamoto
Riki Matsuda87′
80′ Katsuhiro Nakayama
Motohiko Nakajima71′
Yuta Taki
Toshiyuki Takagi
80′ Akira Silvano Disaro
Yuta Toyokawa71′

Drużyna Shimizu S-Pulse zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów. Przewaga jedenastki Cerezo_Osaka w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Cerezo_Osaka przyznał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka Cerezo_Osaka w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.