Sanfrecce Hiroszima - Tokushima Vortis 0-1 (0-0). Liga japońska - 14. kolejka J1 League

W spotkaniu 14. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 15 maja, zespół Sanfrecce' Hiroshima przegrał z Tokushimą Vortis 0-1 (0-0). Mecz na EDION Stadium obejrzało 3 190 widzów.

T. Kishimoto 63'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Sanfrecce' Hiroshima wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Trener Sanfrecce' Hiroshima wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Júniora Santosa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Ryo Nagai.

Drugą połowę drużyna Sanfrecce' Hiroshima rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ezequiela wszedł Toshihiro Aoyama. W 57. minucie kartkę dostał Sho Sasaki z Sanfrecce' Hiroshima.

W 61. minucie Cristian Battocchio został zmieniony przez Yudaiego Konishiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tokushimy Vortis w 63. minucie spotkania, gdy Takeru Kishimoto zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Yuki Kakita.

W 65. minucie w drużynie Sanfrecce' Hiroshima doszło do zmiany. Shun Ayukawa wszedł za Júniora Santosa. Po chwili trener Tokushimy Vortis postanowił wzmocnić formację obronną i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Shotę Fukuokę. Na boisko wszedł Dušan Cvetinović, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 79. minucie Hayao Kawabe został zmieniony przez Tomoyę Fujii, a za Yuyę Asano wszedł na boisko Yoichi Naganuma, co miało wzmocnić zespół Sanfrecce' Hiroshima. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Taiseia Miyashira na Atsushiego Kawatę w 90. minucie oraz Kokiego Sugimoriego na Seiyę Fujitę w tej samej minucie.

W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Taiseia Miyashira z Tokushimy Vortis, a w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku Toshihira Aoyamę z drużyny przeciwnej.

Carlos de Menezes Júnior
57′ Sho Sasaki
Shota Fukuoka73′
Shunki Higashi
Diego Jara Rodrigues
79′ Hayao Kawabe
Tokuma Suzuki
46′ Ezequiel Santos da Silva
Cristian Damián Battocchio61′
Yusuke Chajima
Koki Sugimori90′
Tsukasa Morishima
Ken Iwao
79′ Yuya Asano
Taisei Miyashiro84′ 90′
7′ Ryo Nagai
Yuki Kakita
Takuto Hayashi
Toru Hasegawa
Hayato Araki
Dušan Cvetinović73′
46′ 90′ Toshihiro Aoyama
Seiya Fujita90′
79′ Tomoya Fujii
Yudai Konishi61′
79′ Yoichi Naganuma
Kazuki Nishiya
65′ Shun Ayukawa
Masaki Watai
7′ 65′ José Antonio dos Santos Junior
Atsushi Kawata90′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Sanfrecce' Hiroshima, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Jedenastka Sanfrecce' Hiroshima dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.