Sanfrecce Hiroszima - Shimizu S-Pulse 1-0 (0-0). Liga japońska - 5. kolejka J1 League

W starciu 5. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 17 marca, jedenastka Sanfrecce' Hiroshima wygrała z Shimizu S-Pulse 1-0 (0-0). Mecz na EDION Stadium obejrzało 4 145 widzów.

5. kolejka Japonia - J1 League
2021-03-17 11:00 | Stadion: EDION Stadium | Widzów: 4145 | Arbiter: Akihiko Ikeuchi
Sanfrecce Hiroszima
Shimizu S-Pulse
1
0
H. Araki 59'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 pojedynków zespół Sanfrecce' Hiroshima wygrał 14 razy i zanotował dziewięć porażek oraz siedem remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 54. minucie Renato został zmieniony przez Yosuke'a Kawaiego. W tej samej minucie w jedenastce Shimizu S-Pulse doszło do zmiany. Carlinhos wszedł za Yusuke Gota.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sanfrecce' Hiroshima w 59. minucie spotkania, gdy Hayato Araki strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Shunki Higashi.

W 66. minucie w zespole Shimizu S-Pulse doszło do zmiany. Valdo wszedł za Yuga Tatsutę. W następstwie utraty bramki trener Shimizu S-Pulse postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Yuita Suzukiego i na pole gry wprowadził napastnika Akirę Disara. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Sanfrecce' Hiroshima postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Yuyę Asana wszedł Yuki Nogami, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Sanfrecce' Hiroshima utrzymać prowadzenie.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Yusuke Chajima z zespołu gospodarzy. Była to 90. minuta meczu.

Yugo Tatsuta66′
 59′ Hayato Araki
Yoshinori Suzuki
Sho Sasaki
Naoya Fukumori
Shunki Higashi
Teruki Hara
71′ Yoshifumi Kashiwa
Renato Augusto Santos Junior54′
Hayao Kawabe
Katsuhiro Nakayama80′
Tsukasa Morishima
Yusuke Goto54′
88′ Kosei Shibasaki
Ryo Takeuchi
83′ Shun Ayukawa
Yuito Suzuki67′
71′ Yuya Asano
Thiago Santos Santana
Takuto Hayashi
Kengo Nagai
71′ Yuki Nogami
Andrevaldo de Jesus Santos66′
88′ 90′ Yusuke Chajima
Yosuke Kawai54′
Tomoya Fujii
Kota Miyamoto
83′ Yoichi Naganuma
Kenta Nishizawa80′
Ezequiel Santos da Silva
Carlos Antônio de Souza Júnior54′
71′ José Antonio dos Santos Junior
Akira Silvano Disaro67′

Sędzia nie ukarał zawodników Shimizu S-Pulse żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Shimizu S-Pulse w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.