Sanfrecce Hiroszima - Gamba Osaka 0-0. Liga japońska - 7. kolejka J1 League

3 kwietnia na EDION Stadium odbył się pojedynek 7. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Sanfrecce' Hiroshima i Gamby. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Starcie obejrzało 8 665 widzów.

7. kolejka Japonia - J1 League
2021-04-03 07:00 | Stadion: EDION Stadium | Widzów: 8665 | Arbiter: Ryuji Sato
Sanfrecce Hiroszima
Gamba Osaka
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Zespół Gamby wygrał aż 16 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko siedem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w piątym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 62. minucie Tiago Alves został zastąpiony przez Takashiego Usamiego. Po chwili trener Gamby postanowił wzmocnić linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Shu Kuratę. Na boisko wszedł Yuya Fukuda, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 69. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Sanfrecce' Hiroshima : Júnior Santos, Yuya Asano, Tsukasa Morishima, na ich miejsce weszli: Ezequiel, Yoshifumi Kashiwa, Yoichi Naganuma. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Patrica, Yukiego Yamamota, Kosuke Onosego zajęli: Leandro Pereira, Ju Se-Jong, Shinya Yajima.

Hiroki Fujiharu
86′ Tsukasa Morishima
Yosuke Ideguchi
Hayao Kawabe
Shu Kurata68′
Toshihiro Aoyama
Yuki Yamamoto82′
83′ Yuya Asano
Kosuke Onose82′
Douglas da Silva Vieira
Anderson Patric Aguiar Oliveira69′
83′ José Antonio dos Santos Junior
Yuya Fukuda68′
83′ Yoshifumi Kashiwa
Se-Jong Ju82′
86′ Yoichi Naganuma
Shinya Yajima82′
83′ Ezequiel Santos da Silva
Marcos Leandro Pereira69′
Shun Ayukawa
Takashi Usami62′

Zespół Sanfrecce' Hiroshima miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Gamby w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.