Sanfrecce Hiroszima - FC Tokio 1-2 (1-0). Liga japońska - 37. kolejka J1 League

27 listopada na EDION Stadium odbył się pojedynek 37. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Sanfrecce' Hiroshima i FC Tokio. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Tokio 2-1. Na stadionie zasiadło 11 252 widzów.

37. kolejka Japonia - J1 League
2021-11-27 06:00 | Stadion: EDION Stadium | Widzów: 11252 | Arbiter: Masaaki Iemoto Toma
K. Konno 86'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 spotkań drużyna Sanfrecce' Hiroshima wygrała 12 razy i zanotowała 10 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Sanfrecce' Hiroshima otworzyli wynik. W 12. minucie Tsukasa Shiotani dał prowadzenie swojej drużynie. Przy zdobyciu bramki pomógł Kosei Shibasaki.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sanfrecce' Hiroshima.

W 51. minucie Kosei Shibasaki został zastąpiony przez Yusuke Chajimę.

Zespół FC Tokio nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Adailton. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Keigo Higashi.

Trener FC Tokio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kensuke Nagaiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 25 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Keigo Higashi. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Sanfrecce' Hiroshima doszło do zmiany. Toshihiro Aoyama wszedł za Rhaynera. Chwilę później trener Sanfrecce' Hiroshima postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Júnior Santos, a murawę opuścił Ezequiel.

Między 71. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Tokio: Adailton, Takuya Uchida, Shuto Abe, na ich miejsce weszli: Kazuya Konno, Hotaka Nakamura, Manato Shinada. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yukiego Nogamiego, Shuna Ayukawy zajęli: Jelani Sumiyoshi, Yuya Asano.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Tokio w 86. minucie spotkania, gdy Kazuya Konno strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Ryoma Watanabe.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Go Hatano
81′ Yuki Nogami
Yuto Nagatomo
 12′ Tsukasa Shiotani
Takuya Aoki
Shunki Higashi
Keigo Higashi63′
65′ Rhayner Santos Nascimento
Ryoma Watanabe
51′ Kosei Shibasaki
Shuto Abe83′
81′ Shun Ayukawa
Yojiro Takahagi
66′ Ezequiel Santos da Silva
Adailton dos Santos da Silva  58′ 71′
Keisuke Osako
Tsuyoshi Kodama
81′ Jelani Reshaun Sumiyoshi
Hotaka Nakamura71′
65′ Toshihiro Aoyama
Rio Omori
81′ Yuya Asano
Junya Suzuki
51′ Yusuke Chajima
Kazuya Konno71′  86′
Yoshifumi Kashiwa
Manato Shinada83′
66′ José Antonio dos Santos Junior
Kensuke Nagai63′

Zespół Sanfrecce' Hiroshima zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka FC Tokio w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.