Sanfrecce Hiroszima - Consadole Sapporo 2-2 (0-1). Liga japońska - 30. kolejka J1 League

W starciu 30. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 28 listopada, jedenastka Sanfrecce' Hiroshima zremisowała z Consadole Sapporo 2-2 (0-1). Mecz na EDION Stadium obejrzało 6 346 widzów.

30. kolejka Japonia - J1 League
2020-11-28 06:00 | Stadion: EDION Stadium | Widzów: 6346 | Arbiter: Akihiko Ikeuchi
H. Miyazawa 53'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Sanfrecce' Hiroshima wygrał aż pięć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Hirokiemu Miyazawie z drużyny gości. Była to 22. minuta spotkania.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Consadole Sapporo nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 42. minucie bramkę zdobył Akito Fukumori.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Consadole Sapporo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Consadole Sapporo w 53. minucie spotkania, gdy Hiroki Miyazawa strzelił drugiego gola. Asystę zanotował Akito Fukumori.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Leandro Pereira. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 15 strzelonych goli. Przy zdobyciu bramki asystował Yuya Asano.

Kibice Sanfrecce' Hiroshima nie mogli już doczekać się wprowadzenia Douglasa Vieirę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Yoshifumi Kashiwa. Posunięcie trenera było słuszne. Douglasa Vieirę strzelił wyrównującego gola w 58. minucie spotkania.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Sanfrecce' Hiroshima przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie wynik ustalił Douglas Vieira. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Hayao Kawabe.

Po chwili trener Consadole Sapporo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Kazuki Fukai, a murawę opuścił Hiroki Miyazawa. W tej samej minucie Yoshiaki Komai zastąpił Daikiego Sugę. Od 76 minuty boisko opuścili zawodnicy Sanfrecce' Hiroshima: Yuya Asano, Tsukasa Morishima, Hayao Kawabe, na ich miejsce weszli: Kosei Shibasaki, Akira Ibayashi, Ryo Nagai. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Douglasa Oliveiry, Lucasa Fernandesa, Andersona Lopesa zajęli: Hugo Vieira, Kosuke Shirai, Ryota Hayasaka.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Akitowi Fukumoriemu i Sho Sasakiemu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Shunta Tanaka
90′ Sho Sasaki
Akito Fukumori  42′ 90′
Hayato Araki
Min-Tae Kim
55′ Yoshifumi Kashiwa
Takuro Kaneko
90′ Hayao Kawabe
Hiroki Miyazawa  53′ 22′ 66′
85′ Yuya Asano
Anderson José Lopes de Souza81′
90′ Tsukasa Morishima
Yoshiaki Komai66′
Toshihiro Aoyama
Lucas Fernandes81′
Shunki Higashi
Tomoki Takamine
 54′ Marcos Leandro Pereira
Douglas Felisbino de Oliveira76′
Keisuke Osako
Kawin Thamsatchanan
90′ Akira Ibayashi
Naoki Ishikawa
Kodai Dohi
Kosuke Shirai81′
Hiroya Matsumoto
Kazuki Fukai66′
85′ Kosei Shibasaki
Ryota Hayasaka81′
55′  58′ Douglas da Silva Vieira
Hugo Filipe da Costa Oliveira76′
90′ Ryo Nagai
Daiki Suga66′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Consadole Sapporo przyznał dwie.

Zespół Sanfrecce' Hiroshima w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.