Sanfrecce Hiroshima F.C. - Nagoya Grampus 1-0 (0-0). Liga - 16. kolejka

W starciu 16. kolejki J1 League, które rozegrane zostało 28 maja, drużyna Sanfrecce Hiroshima zwyciężyła z Nagoyą Grampus 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Edion Stadium Hiroshima w Hiroszimie.

W  starciu 16. kolejki  J1 League, które rozegrane zostało 28 maja, drużyna Sanfrecce Hiroshima zwyciężyła  z Nagoyą Grampus  1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Edion Stadium Hiroshima w Hiroszimie.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Jedenastka Sanfrecce Hiroshima wygrała aż 10 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko sześć.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Niestety w dziewiątej minucie meczu Mitchell Langerak bramkarz Nagoi Grampus z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Yoheiego Takedę - rezerwowego bramkarza drużyny.

W 45. minucie Yoichiro Kakitani został zmieniony przez Ryotara Ishidę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Sanfrecce Hiroshima w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 58. minucie bramkę zdobył Gakuto Notsuda.

W 62. minucie boisko opuścili zawodnicy Nagoi Grampus: Noriyoshi Sakai, Takuya Uchida, a na ich miejsce weszli Ryoya Morishita, Keiya Sento. Po chwili trener Sanfrecce Hiroshima postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Koseia Shibasakiego wszedł Shunki Higashi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Sanfrecce Hiroshima utrzymać prowadzenie. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Tomoi Fujiemu z drużyny Sanfrecce Hiroshima. Była to 89. minuta pojedynku.

Zespół Sanfrecce Hiroshima zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 10 celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Nagoi Grampus żadną kartką, natomiast zawodnikom Sanfrecce Hiroshima przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.