Sanfrecce Hiroshima F.C. - Kyoto Sanga F.C. 3-1 (2-1). Liga - 14. kolejka

21 maja na Edion Stadium Hiroshima w Hiroszimie odbył się pojedynek 14. kolejki J1 League pomiędzy drużynami Sanfrecce Hiroshima i Kyota Sanga. Mecz zakończył się zwycięstwem Sanfrecce Hiroshima 3-1.

21 maja  na Edion Stadium Hiroshima w Hiroszimie odbył się pojedynek  14. kolejki  J1 League pomiędzy drużynami Sanfrecce Hiroshima  i Kyota Sanga. Mecz zakończył się zwycięstwem Sanfrecce Hiroshima 3-1.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Sanfrecce Hiroshima.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sanfrecce Hiroshima w piątej minucie spotkania, gdy Makoto Mitsuta zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Juniora Santosa.

Jedenastka Kyota Sanga ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Sanfrecce Hiroshima, strzelając kolejnego gola. W 26. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Junior Santos. Przy strzeleniu gola pomógł Peter Utaka.

Zawodnicy Kyota Sanga odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Kosuke Taketomi.

W ostatniej minucie pierwszej połowy w zespole Kyota Sanga doszło do zmiany. Daiki Kaneko wszedł za Takumiego Miyayoshiego. W 45. minucie za Takumiego Miyayoshiego wszedł Rikito Inoue. W tej samej minucie w jedenastce Kyota Sanga doszło do zmiany. Yuta Toyokawa wszedł za Takumiego Miyayoshiego.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Hisashiemu Tawiahowi z Kyota Sanga. Była to 56. minuta starcia.

Nassim Ben Khalifa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sanfrecce Hiroshima, strzelając kolejnego gola w 66. minucie spotkania. Niedługo później trener Sanfrecce Hiroshima postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Yoshifumiego Kashiwę wszedł Shunki Higashi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Sanfrecce Hiroshima utrzymać prowadzenie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Jedenastka Sanfrecce Hiroshima zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Sanfrecce Hiroshima żadną kartką, natomiast zawodnikom Kyota Sanga przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.