Sanfrecce Hiroshima F.C. - Jubilo Iwata 3-0 (1-0). Liga - 19. kolejka

2 lipca na Edion Stadium Hiroshima w Hiroszimie odbyło się starcie 19. kolejki J1 League pomiędzy drużynami Sanfrecce Hiroshima i Jubilo Iwata. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sanfrecce Hiroshima 3-0.

2 lipca  na Edion Stadium Hiroshima w Hiroszimie odbyło się starcie  19. kolejki  J1 League pomiędzy drużynami Sanfrecce Hiroshima  i Jubilo Iwata. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sanfrecce Hiroshima 3-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Sanfrecce Hiroshima wygrał aż sześć razy, zremisował cztery, a przegrał tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Jubilo Iwata: Norimichiemu Yamamotowi w 11. i Mahiro Yoshinadze w 16. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sanfrecce Hiroshima w 22. minucie spotkania, gdy Hayato Araki strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Makoto Mitsuta.

W 45. minucie Norimichi Yamamoto został zastąpiony przez Rya Germaina. W tej samej minucie w jedenastce Jubilo Iwata doszło do zmiany. Kosuke Yamamoto wszedł za Norimichiego Yamamota. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sanfrecce Hiroshima.

Trener Jubilo Iwata postanowił zagrać agresywniej. W 54. minucie zmienił pomocnika Kotara Omoriego i na pole gry wprowadził napastnika Kenyu Sugimota. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Zespół Jubilo Iwata ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Sanfrecce Hiroshima, zdobywając kolejną bramkę. W 63. minucie wynik na 2-0 podwyższył Sho Sasaki. Przy zdobyciu bramki asystował Gakuto Notsuda.

W 64. minucie w jedenastce Jubilo Iwata doszło do zmiany. Masaya Matsumoto wszedł za Daikiego Ogawę.

Tsukasa Morishima wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sanfrecce Hiroshima, strzelając kolejnego gola w 68. minucie pojedynku. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Rikiya Uehara z zespołu Jubilo Iwata. Była to 90. minuta meczu.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Drużyna Sanfrecce Hiroshima zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał zawodników Sanfrecce Hiroshima żadną kartką, natomiast piłkarzom Jubilo Iwata pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.