Sagan Tosu - Yokohama FC 3-0 (1-0). Liga japońska - 9. kolejka J1 League

W meczu 9. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 11 kwietnia, jedenastka Sagan Tosu wygrała z Yokohama FC 3-0 (1-0). Mecz na Ekimae Real Estate Stadium obejrzało 7 334 widzów.

9. kolejka Japonia - J1 League
2021-04-11 08:00 | Stadion: Ekimae Real Estate Stadium | Widzów: 7334 | Arbiter: Nobutsugu Murakami
Sagan Tosu
Yokohama FC
3
0
K. Yamashita 19',70'
F. Honda 50'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Sagan Tosu wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Kei Sento z Sagan Tosu. Była to 13. minuta starcia.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Keita Yamashita wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sagan Tosu, zdobywając bramkę w 19. minucie pojedynku. Sytuację bramkową stworzył Eduardo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sagan Tosu.

Drugą połowę zespół Sagan Tosu rozpoczął w zmienionym składzie, za Keiyę Sento wszedł Fuchi Honda.

Drużyna Yokohama FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 50. minucie wynik na 2-0 podwyższył Fuchi Honda. Asystę przy bramce zaliczył Daiki Matsuoka.

W 57. minucie Keijiro Ogawa zastąpił Rya Germaina.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sagan Tosu w 70. minucie spotkania, gdy Keita Yamashita strzelił trzeciego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Hwang Seok-Ho.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Han Hogang57′
85′ Yuta Higuchi
Yutaro Hakamata
Nanasei Iino
Keijiro Ogawa57′
71′ Tomoya Koyamatsu
Tatsuki Seko90′
13′ 46′ Keiya Sento
Yusuke Matsuo
Daiki Matsuoka
Reo Yasunaga
 19′, 70′ 85′ Keita Yamashita
Sho Ito63′
68′ Daichi Hayashi
Takuya Matsuura63′
Tatsuya Morita
Akinori Ichikawa
Shinya Nakano
Magno José da Silva57′
46′  50′ Fuchi Honda
Kosuke Saito63′
71′ Yoshihiro Nakano
Ryuji Sugimoto90′
68′ Noriyoshi Sakai
Kohei Tezuka
85′ Kaisei Ishii
Ryo Germain57′
85′ Yohei Toyoda
Kléber Laube Pinheiro63′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Yokohama FC żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.