Sagan Tosu - Sanfrecce Hiroszima 0-0. Liga japońska - 13. kolejka J1 League

8 maja na Ekimae Real Estate Stadium odbył się pojedynek 13. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Sagan Tosu i Sanfrecce' Hiroshima. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Mecz obejrzało 6 679 widzów.

13. kolejka Japonia - J1 League
2021-05-08 07:00 | Stadion: Ekimae Real Estate Stadium | Widzów: 6679 | Arbiter: Hiroki Kasahara
Sagan Tosu
Sanfrecce Hiroszima
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna Sanfrecce' Hiroshima wygrała aż 10 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko pięć.

Już w pierwszych minutach zespół Sagan Tosu próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę otrzymał Sho Sasaki z jedenastki gości. Trener Sanfrecce' Hiroshima postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Ezequiela i na pole gry wprowadził napastnika Rya Nagaiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na murawie, jak to często zdarzało się Sagan Tosu w tym sezonie, pojawił się Ayumu Ohata, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 72. minucie Shinyę Nakana. W tej samej minucie Tomoya Koyamatsu został zastąpiony przez Yoshihira Nakanę. Między 78. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Sagan Tosu: Keita Yamashita, Keiya Sento, Daichi Hayashi, na ich miejsce weszli: Fuchi Honda, Toshio Shimakawa, Ismael Dunga. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yui Asano, Shuna Ayukawy, Toshihira Aoyamy zajęli: Yoichi Naganuma, Júnior Santos, Rhayner.

Yuki Nogami
72′ Shinya Nakano
Ezequiel Santos da Silva57′
80′ Keita Yamashita
Toshihiro Aoyama90′
72′ Tomoya Koyamatsu
Tsukasa Morishima
80′ Keiya Sento
Yuya Asano78′
87′ Daichi Hayashi
Shun Ayukawa78′
Tatsuya Morita
Takuto Hayashi
72′ Ayumu Ohata
Akira Ibayashi
Masaya Tashiro
Tomoya Fujii
80′ Fuchi Honda
Yoichi Naganuma78′
72′ Yoshihiro Nakano
Rhayner Santos Nascimento90′
80′ Toshio Shimakawa
José Antonio dos Santos Junior78′
87′ Ismael Salim Dunga
Ryo Nagai57′

Przewaga drużyny Sagan Tosu w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia nie ukarał zawodników Sagan Tosu żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna Sagan Tosu w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.