Sagan Tosu F.C. - Vissel Kobe 0-2 (0-0). Liga - 19. kolejka

W spotkaniu 19. kolejki J1 League, które rozegrane zostało 2 lipca, jedenastka Sagan Tosu przegrała z Visselem Kobe 0-2 (0-0). Starcie odbyło się na Ekimae Real Estate Stadium.

W  spotkaniu 19. kolejki  J1 League, które rozegrane zostało 2 lipca, jedenastka Sagan Tosu przegrała  z Visselem Kobe  0-2 (0-0). Starcie odbyło się na Ekimae Real Estate Stadium.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki drużyna Visselu Kobe wygrała 11 razy i zanotowała pięć porażek oraz siedem remisów.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie Yoshihiro Nakano został zastąpiony przez Yukiego Horigomego. W 61. minucie Yutaro Oda został zmieniony przez Daiju Sasakiego, co miało wzmocnić drużynę Visselu Kobe. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fuchiego Hondę na Taichiego Kikuchiego.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Yuki Horigome z Sagan Tosu. Trener Visselu Kobe postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Koyę Yurukiego i na pole gry wprowadził napastnika Yuyę Osaka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Visselu Kobe w 79. minucie spotkania, gdy Yoshinori Muto zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Tetsushi Yamakawa.

W 84. minucie w drużynie Sagan Tosu doszło do zmiany. Shunta Araki wszedł za Toshia Shimakawę. W tej samej minucie trener Sagan Tosu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Naoyukiego Fujitę. Na boisko wszedł Kentaro Moriya, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Visselu Kobe doszło do zmiany. Yuta Goke wszedł za Andresa Iniestę.

W 90. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Yoshinori Muto z Visselu Kobe. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Visselu Kobe żadną kartką, natomiast zawodnikom Sagan Tosu przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Sagan Tosu w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna Visselu Kobe w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.