Sagan Tosu F.C. - Tokyo Football Club 5-0 (1-0). Liga - 18. kolejka

W spotkaniu 18. kolejki J1 League, które rozegrane zostało 26 czerwca, drużyna Sagan Tosu wysoko wygrała z FC Tokyo 5-0 (1-0). Starcie odbyło się na Ekimae Real Estate Stadium. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Słowika występującego w FC Tokyo.

W  spotkaniu 18. kolejki  J1 League, które rozegrane zostało 26 czerwca, drużyna Sagan Tosu wysoko wygrała  z FC Tokyo  5-0 (1-0). Starcie odbyło się na Ekimae Real Estate Stadium. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Słowika występującego w FC Tokyo.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków jedenastka Sagan Tosu wygrała 11 razy i zanotowała osiem porażek oraz sześć remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 17. minucie Yuji Ono zastąpił Fuchiego Hondę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sagan Tosu w 30. minucie spotkania, gdy Yuto Iwasaki zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Kei Koizumi.

W 33. minucie w drużynie FC Tokyo doszło do zmiany. Leandro wszedł za Shuta Abego. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Diego Jarze z Sagan Tosu. Była to 42. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sagan Tosu.

Zespół FC Tokyo ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Sagan Tosu, strzelając kolejnego gola. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Diego Jara.

Między 60. a 65. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Tokyo: Hotaka Nakamura, Kensuke Nagai, Kuryu Matsuki, na ich miejsce weszli: Yuto Nagatomo, Keita Yamashita, Keigo Higashi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Taiseia Miyashira, Yukiego Horigomego zajęli: Yuki Kakita, Taichi Kikuchi.

Fuchi Honda wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sagan Tosu, zdobywając kolejną bramkę w 70. minucie pojedynku.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 12 minut przed zakończeniem meczu celnym strzałem popisał się Yuki Kakita. Asystę przy golu zaliczył Akito Fukuta.

W 82. minucie Masato Morishige został zmieniony przez Makota Okazakiego, co miało wzmocnić zespół FC Tokyo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yuta Iwasakiego na Ryunosuke Sagarę oraz Keiego Koizumiego na Naoyukiego Fujitę.

W 85. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Yuki Kakita z Sagan Tosu. W 90. minucie kartkę dostał Hwang Seok-Ho z jedenastki Sagan Tosu.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 5-0.

Zespół Sagan Tosu zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników FC Tokyo żadną kartką, natomiast piłkarzom Sagan Tosu pokazał dwie żółte.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników.