Sagan Tosu F.C. - Nagoya Grampus 0-0. Liga - 25. kolejka

W meczu 25. kolejki J1 League, który rozegrany został 14 sierpnia, drużyna Sagan Tosu zremisowała z Nagoyą Grampus 0-0. Spotkanie odbyło się na Ekimae Real Estate Stadium.

W  meczu 25. kolejki  J1 League, który rozegrany został 14 sierpnia, drużyna Sagan Tosu zremisowała  z Nagoyą Grampus  0-0. Spotkanie odbyło się na Ekimae Real Estate Stadium.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 pojedynków drużyna Nagoi Grampus wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Nagoi Grampus postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Keiyę Senta i na pole gry wprowadził napastnika Kensuke Nagaiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Takuya Shigehiro zastąpił Ryotę Nagakiego.

W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sho Inagakiego z Nagoi Grampus, a w 90. minucie Koheiego Tezukę z drużyny przeciwnej. Między 72. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Sagan Tosu : Fuchi Honda, Naoyuki Fujita, Yoichi Naganuma, Yuto Iwasaki, Taisei Miyashiro, na ich miejsce weszli: Yuki Kakita, Kentaro Moriya, Yuki Horigome, Jun Nishikawa, Kohei Tezuka. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mateusa Castro, Leo Silvy zajęli: Yoichiro Kakitani, Kazuya Miyahara.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Drużyna Sagan Tosu zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół Sagan Tosu w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Nagoi Grampus w drugiej połowie dokonała czterech zmian.