Sagan Tosu - Avispa Fukuoka 0-0. Liga japońska - 6. kolejka J1 League

21 marca na Ekimae Real Estate Stadium odbyło się spotkanie 6. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Sagan Tosu i Avispa Fukuokiej. Mecz zakończył się remisem 0-0. Pojedynek obejrzało 9 631 widzów.

6. kolejka Japonia - J1 League
2021-03-21 06:00 | Stadion: Ekimae Real Estate Stadium | Widzów: 9631 | Arbiter: Yusuke Araki
Sagan Tosu
Avispa Fukuoka
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Sagan Tosu wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w pierwszych minutach zespół Sagan Tosu próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Douglasa Grollego z Avispa Fukuokiej, a w 51. minucie Keitę Yamashitę z drużyny przeciwnej. W 56. minucie Keita Yamashita został zmieniony przez Daichiego Hayashiego.

Trener Sagan Tosu postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Tomoyę Koyamatsu i na pole gry wprowadził napastnika Kaiseia Ishiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W doliczonej trzeciej minucie starcia w zespole Sagan Tosu doszło do zmiany. Ayumu Ohata wszedł za Shinyę Nakana.

Karl Emil Salomonsson78′
90′ Shinya Nakano
Hiroyuki Mae
83′ Tomoya Koyamatsu
Takeshi Kanamori67′
Keiya Sento
Daisuke Ishizu67′
Toshio Shimakawa
Takuya Shigehiro
51′ 56′ Keita Yamashita
Kennedy Egbus Mikuni61′
Fuchi Honda
Yuya Yamagishi
Tatsuya Morita
Takumi Nagaishi
90′ Ayumu Ohata
Cauê Cecilio da Silva67′
56′ Daichi Hayashi
Sotan Tanabe61′
83′ Kaisei Ishii
Masakazu Yoshioka67′

Przewaga drużyny Sagan Tosu w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna Sagan Tosu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.