Oita Trinita - Shimizu S-Pulse 1-0 (1-0). Liga japońska - 12. kolejka J1 League

W meczu 12. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 2 maja, drużyna Oity Trinita zwyciężyła z Shimizu S-Pulse 1-0 (1-0). Mecz na Showa Denko Dome Ōita w Ōicie obejrzało 7 246 widzów.

12. kolejka Japonia - J1 League
2021-05-02 07:00 | Stadion: Showa Denko Dome Ōita | Widzów: 7246 | Arbiter: Yusuke Araki
Oita Trinita
Shimizu S-Pulse
1
0
Y. Machida 38'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną bramkę meczu dla Oity Trinita zdobył Yamato Machida w 38. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Oity Trinita.

W 61. minucie Yosuke Kawai został zastąpiony przez Kentę Nishizawę. W tej samej minucie trener Shimizu S-Pulse postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Yusuke Goto, a murawę opuścił Yuito Suzuki.

W 69. minucie Seigo Kobayashi został zmieniony przez Aratę Watanabe, co miało wzmocnić drużynę Oity Trinita. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Katsuhira Nakayamę na Hiroshiego Ibusukiego. Chwilę później trener Oity Trinita postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Reiego Matsumota wszedł Kenta Fukumori, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. W 87. minucie Ryo Okui został zmieniony przez Naoyę Fukumori, a za Keitę Nakamurę wszedł na boisko Valdo, co miało wzmocnić jedenastkę Shimizu S-Pulse. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yutę Koide na Henrique Trevisana.

Jedyną kartkę w meczu dostał Shuichi Gonda z Shimizu S-Pulse. Była to 90. minuta pojedynku. W drugiej połowie nie padły gole.

Shuichi Gonda90′
89′ Yuta Koide
Ryo Okui87′
74′ Rei Matsumoto
Yosuke Kawai61′
 38′ Yamato Machida
Katsuhiro Nakayama71′
69′ Seigo Kobayashi
Kengo Nagai
89′ Henrique de Souza Trevisan
Andrevaldo de Jesus Santos87′
74′ Kenta Fukumori
Yusuke Goto61′
69′ Arata Watanabe
Hiroshi Ibusuki71′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy Oity Trinita żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Zespół Oity Trinita w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.