Oita Trinita - Nagoya Grampus 0-3 (0-2). Liga japońska - 9. kolejka J1 League

11 kwietnia na Showa Denko Dome Ōita w Ōicie odbył się mecz 9. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Oity Trinita i Nagoi Grampus. Starcie zakończyło się zwycięstwem Nagoi Grampus 3-0. Na stadionie stawiło się 5 919 widzów.

9. kolejka Japonia - J1 League
2021-04-11 08:00 | Stadion: Showa Denko Dome Ōita | Widzów: 5919 | Arbiter: Yudai Yamamoto
Y. Kakitani 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Jedenastka Nagoi Grampus wygrała aż 10 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nagoi Grampus w 33. minucie spotkania, gdy Ryogo Yamasaki strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 44. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Oity Trinita Keisuke Saka.

W 59. minucie Manabu Saito zastąpił Yukiego Somę. Między 59. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Oity Trinita: Kento Haneda, Yuki Kobayashi, Yuto Misao, Rei Matsumoto, Seigo Kobayashi, na ich miejsce weszli: Hayato Kurosaki, Yushi Hasegawa, Yuki Kagawa, Kenta Inoue, Kohei Isa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Naokiego Maedy, Ryoga Yamasakiego zajęli: Yoichiro Kakitani, Sho Inagaki.

Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Seigowi Kobayashiemu z jedenastki gospodarzy. Była to 64. minuta pojedynku. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w zespole Nagoi Grampus doszło do zmiany. Shinnosuke Nakatani wszedł za Mateusa.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej drugiej minucie pojedynku trzeciego gola dla piłkarzy Nagoi Grampus strzelił Yoichiro Kakitani. Przy zdobyciu bramki asystował Shumpei Naruse.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Mitchell Langerak
67′ Kento Haneda
Shumpei Naruse
74′ Yuto Misao
Yasuki Kimoto
44′ (samob.) Keisuke Saka
Yuichi Maruyama
67′ Yuki Kobayashi
Yutaka Yoshida
74′ Rei Matsumoto
Kazuki Nagasawa
Yamato Machida
Mateus dos Santos Castro87′
64′ 80′ Seigo Kobayashi
Yohei Takeda
74′ Yuki Kagawa
Ryoya Morishita
67′ Hayato Kurosaki
Shinnosuke Nakatani87′
Ryosuke Tone
Hiroyuki Abe
67′ Yushi Hasegawa
Sho Inagaki65′
74′ Kenta Inoue
Yoichiro Kakitani59′  90′
80′ Kohei Isa
Yuki Soma59′

Drużyna Oity Trinita zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników Nagoi Grampus żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Nagoi Grampus w drugiej połowie wymienił czterech graczy.