Oita Trinita - Kashiwa Reysol 0-1 (0-0). Liga japońska - 10. kolejka J1 League

W starciu 10. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 17 kwietnia, drużyna Oity Trinita przegrała z Kashiwą Reysol 0-1 (0-0). Mecz na Showa Denko Dome Ōita w Ōicie obejrzało 5 237 widzów.

10. kolejka Japonia - J1 League
2021-04-17 07:00 | Stadion: Showa Denko Dome Ōita | Widzów: 5237 | Arbiter: Masuya Ueda
Oita Trinita
Kashiwa Reysol
0
1
A. Esaka 53'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 meczów drużyna Oity Trinita wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Dziewięć meczów zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Kengowi Kitazumemu z Kashiwej Reysol. Była to 45. minuta starcia.

Drugą połowę zespół Oity Trinita rozpoczął w zmienionym składzie, za Yuyę Takazawę, Keitę Takahatę weszli Kohei Isa, Yuki Kagawa. W 52. minucie sędzia przyznał kartkę Keisuke Sace z jedenastki gospodarzy.

W 53. minucie minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się dobrą interwencją i obronił strzał Yuty Kamii. Na szczęście na miejscu znajdował się Yuta Kamiya, który wykorzystał sytuację strzelając gola po dobitce. W 69. minucie Yuta Koide zastąpił Ryosuke Tonego.

W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Dwie minuty później w jedenastce Oity Trinita doszło do zmiany. Yuki Kobayashi wszedł za Yushiego Hasegawę. W doliczonej dziewiątej minucie meczu kartką został ukarany Kim Seung-Gyu, piłkarz Kashiwej Reysol.

Seung-gyu Kim90′
69′ Yuta Koide
Naoki Kawaguchi89′
Yuto Misao
Taiyo Koga
52′ Keisuke Saka
Takumi Kamijima
90′ Yushi Hasegawa
Kengo Kitazume45′
69′ Rei Matsumoto
Ataru Esaka  53′
46′ Keita Takahata
Hiroto Goya89′
46′ Yuya Takazawa
Yuta Kamiya 53′ (k.) 89′
William Popp
Masato Sasaki
Kenta Fukumori
Shunki Takahashi89′
46′ Yuki Kagawa
Masatoshi Mihara89′
69′ Ryosuke Tone
Ippei Shinozuka89′
69′ Kenta Inoue
Fumiya Unoki
90′ Yuki Kobayashi
Yuto Yamada
46′ 90′ (k.) Kohei Isa
Mao Hosoya89′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Oity Trinita otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Kashiwej Reysol w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.