Nagoya Grampus - Yokohama FC 3-0 (0-0). Liga japońska - 5. kolejka J1 League

17 marca na Toyota Stadium w Toyocie odbyło się starcie 5. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Nagoi Grampus i Yokohama FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Nagoi Grampus 3-0. Na stadionie stawiło się 8 457 widzów.

5. kolejka Japonia - J1 League
2021-03-17 11:00 | Stadion: Toyota Stadium | Widzów: 8457 | Arbiter: Jumpei Iida
R. Yamasaki 90'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Eijiro Takeda z zespołu gości. Była to 23. minuta meczu.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Nagoi Grampus w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Naoki Maeda. Asystę zanotował Yutaka Yoshida.

W 57. minucie Gabriel Xavier został zmieniony przez Mateusa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nagoi Grampus w 63. minucie spotkania, gdy Mateus zdobył drugą bramkę. Po chwili trener Yokohama FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Rya Germaina. Na boisko wszedł Sho Ito, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Od 71 minuty boisko opuścili zawodnicy Yokohama FC: Kosuke Saito, Kléber, Yusuke Matsuo, na ich miejsce weszli: Ryuji Sugimoto, Kazuma Watanabe, Keijiro Ogawa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Naokiego Maedy, Yoichira Kakitaniego zajęli: Ryogo Yamasaki, Manabu Saito. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Masakazu Tashirowi z Yokohama FC. Była to 84. minuta starcia. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Nagoi Grampus postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu postawił na defensywę. Za pomocnika Takujego Yonemota wszedł Yasuki Kimoto, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Nagoi Grampus utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce Nagoi Grampus udało się strzelić gola i wygrać.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Trzy minuty później wynik na 3-0 podwyższył Ryogo Yamasaki. Przy zdobyciu bramki asystował Yuki Soma.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Kosuke Saito74′
 52′ 71′ Naoki Maeda
Tatsuki Seko
Yuki Soma
Yusuke Matsuo83′
90′ Takuji Yonemoto
Kohei Tezuka
90′ Yoichiro Kakitani
Ryo Germain64′
57′ Gabriel Augusto Xavier
Kléber Laube Pinheiro83′
Yohei Takeda
Yuta Minami
90′ Yasuki Kimoto
Masahiko Inoha
Shumpei Naruse
Keijiro Ogawa83′
Kazuki Nagasawa
Ryuji Sugimoto74′
57′  63′ Mateus dos Santos Castro
Reo Yasunaga
90′ Manabu Saito
Sho Ito64′
71′  90′ Ryogo Yamasaki
Kazuma Watanabe83′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Nagoi Grampus żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.