Nagoya Grampus - Urawa Red Diamonds 3-0 (2-0). Liga - 24. kolejka

6 sierpnia na Toyota Stadium w Toyocie odbył się mecz 24. kolejki J1 League pomiędzy drużynami Nagoi Grampus i Urawy Reds. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Nagoi Grampus 3-0.

6 sierpnia  na Toyota Stadium w Toyocie odbył się mecz  24. kolejki  J1 League pomiędzy drużynami Nagoi Grampus  i Urawy Reds. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Nagoi Grampus 3-0.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania jedenastka Urawy Reds wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz cztery remisy.

Już w pierwszych minutach drużyna Urawy Reds próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nagoi Grampus w 27. minucie spotkania, gdy Takuya Shigehiro strzelił pierwszego gola.

W 40. minucie Kai Shibato zastąpił Atsukiego Ita.

Drużyna Urawy Reds ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Nagoi Grampus, zdobywając kolejną bramkę. W 45. minucie wynik na 2-0 podwyższył Mateus Castro. Asystę zaliczył Kensuke Nagai.

W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Urawy Reds: David Moberg-Karlsson, Yoshio Koizumi, a na ich miejsce weszli Kai Matsuzaki, Kai Matsuzaki.

W 57. minucie w jedenastce Nagoi Grampus doszło do zmiany. Ryota Nagaki wszedł za Takuyę Shigehira. W 59. minucie kartkę dostał Shinnosuke Nakatani z drużyny Nagoi Grampus.

Kensuke Nagai wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nagoi Grampus, strzelając kolejnego gola w 64. minucie spotkania. W 68. minucie Yuichi Hirano został zmieniony przez Tomoakiego Okuba, a za Kaspra Junkera wszedł na boisko Yusuke Matsuo, co miało wzmocnić zespół Urawy Reds. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kensuke Nagaiego na Keiyę Sento.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Kensuke Nagaiemu, zawodnikowi Nagoi Grampus. Niedługo później trener Nagoi Grampus postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Mateusa Castro wszedł Ryotaro Ishida, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Nagoi Grampus utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w jedenastce Nagoi Grampus doszło do zmiany. Kazuya Miyahara wszedł za Ryoyę Morishitę.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Wyjątkowa nieporadność napastników Urawy Reds była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Urawy Reds żadną kartką, natomiast zawodnikom Nagoi Grampus pokazał dwie żółte.

Drużyna Nagoi Grampus w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Urawy Reds dokonał pięciu zmian.