Nagoya Grampus - Sanfrecce Hiroszima 1-0 (1-0). Liga japońska - 19. kolejka J1 League

W starciu 19. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 14 kwietnia, drużyna Nagoi Grampus wygrała z Sanfrecce' Hiroshima 1-0 (1-0). Mecz na Toyota Stadium w Toyocie obejrzało 7 986 widzów.

19. kolejka Japonia - J1 League
2021-04-14 12:30 | Stadion: Toyota Stadium | Widzów: 7986 | Arbiter: Hajime Matsuo
Nagoya Grampus
Sanfrecce Hiroszima
1
0
Y. Maruyama 22'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 pojedynków jedenastka Nagoi Grampus wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Yuichi Maruyama dla jedenastki Nagoi Grampus. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Mateus.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Yoichirowi Kakitaniemu z zespołu gospodarzy. Była to 36. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Nagoi Grampus.

W 56. minucie Yuki Soma zastąpił Naokiego Maedę. W tej samej minucie w zespole Nagoi Grampus doszło do zmiany. Hiroyuki Abe wszedł za Manabu Saito.

Po chwili trener Sanfrecce' Hiroshima postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Yuyę Asana. Na boisko wszedł Rhayner, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 64. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Nagoi Grampus: Yoichiro Kakitani, Mateus, na ich miejsce weszli: Ryogo Yamasaki, Kazuki Nagasawa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Koseia Shibasakiego, Ezequiela zajęli: Toshihiro Aoyama, Yoshifumi Kashiwa. Od 75. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Sanfrecce' Hiroshima i jedną drużynie przeciwnej.

Hayato Araki
 22′ Yuichi Maruyama
Yuta Imazu
Yutaka Yoshida
Shunki Higashi
Sho Inagaki
Kosei Shibasaki64′
75′ Mateus dos Santos Castro
Tsukasa Morishima
56′ Yuki Soma
Hayao Kawabe90′
75′ Takuji Yonemoto
Yuya Asano64′
56′ Manabu Saito
José Antonio dos Santos Junior
36′ 68′ Yoichiro Kakitani
Toshihiro Aoyama64′
56′ Hiroyuki Abe
Yusuke Chajima
75′ Kazuki Nagasawa
Yoshifumi Kashiwa83′
56′ Naoki Maeda
Rhayner Santos Nascimento64′ 90′
68′ Ryogo Yamasaki
Shun Ayukawa

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedenastka Nagoi Grampus w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.