Nagoya Grampus - Kashima Antlers 0-2 (0-1). Liga japońska - 21. kolejka J1 League

W starciu 21. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 12 maja, drużyna Nagoi Grampus przegrała z Kashimą 0-2 (0-1). Mecz na Toyota Stadium w Toyocie obejrzało 4 844 widzów.

21. kolejka Japonia - J1 League
2021-05-12 12:00 | Stadion: Toyota Stadium | Widzów: 4844 | Arbiter: Koichiro Fukushima
Nagoya Grampus
Kashima Antlers
0
2
T. Inukai 32'
D. Sugioka 86'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 35 spotkań jedenastka Kashimy wygrała 20 razy i zanotowała 12 porażek oraz trzy remisy.

Od pierwszych minut drużyna Kashimy zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Nagoi Grampus była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kashimy w 32. minucie spotkania, gdy Tomoya Inukai strzelił pierwszego gola.

Trener Nagoi Grampus wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yoichira Kakitaniego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ryogo Yamasaki. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Kashimy.

W 53. minucie w jedenastce Kashimy doszło do zmiany. Ryotaro Araki wszedł za Yasushiego Endę. W tej samej minucie trener Kashimy postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Yuta Matsumura, a murawę opuścił Shoma Doi.

W 56. minucie Manabu Saito zastąpił Gabriela Xaviera.

Zespół Nagoi Grampus ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 86. minucie na listę strzelców wpisał się Daiki Sugioka. W zdobyciu bramki pomógł Ryotaro Araki.

Na dwie minuty przed zakończeniem starcia w drużynie Kashimy doszło do zmiany. Kento Misao wszedł za Ryotę Nagakiego. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Shinnosuke'owi Nakataniemu z Nagoi Grampus. Była to 90. minuta pojedynku. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Yuya Oki
56′ Shumpei Naruse
Keigo Tsunemoto
90′ Shinnosuke Nakatani
Yasushi Endo53′
56′ Mateus dos Santos Castro
Juan Matheus Alano Nascimento70′
79′ Takuji Yonemoto
Diego Cristiano Evaristo
56′ Manabu Saito
Kei Koizumi
42′ Ryogo Yamasaki
Shoma Doi53′
Yohei Takeda
Sun-Tae Kwoun
79′ Yasuki Kimoto
Naoki Hayashi
56′ Ryoya Morishita
Rikuto Hirose
Kazuki Nagasawa
Ryotaro Araki53′
56′ Gabriel Augusto Xavier
Yuta Matsumura53′
42′ Yoichiro Kakitani
Kento Misao88′
56′ Yuki Soma
Ayase Ueda70′

Arbiter nie ukarał zawodników Kashimy żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Zespół Nagoi Grampus dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.