Nagoya Grampus - Jubilo Iwata 1-0 (1-0). Liga - 26. kolejka

W starciu 26. kolejki J1 League, które rozegrane zostało 19 sierpnia, drużyna Nagoi Grampus wygrała z Jubilo Iwata 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Toyota Stadium w Toyocie.

W  starciu 26. kolejki  J1 League, które rozegrane zostało 19 sierpnia, drużyna Nagoi Grampus wygrała  z Jubilo Iwata  1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Toyota Stadium w Toyocie.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Nagoi Grampus wygrał aż siedem razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Mateus Castro dla zespołu Nagoi Grampus. Bramka padła w tej samej minucie.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Jubilo Iwata: Makitowi Itowi w 32. i Norimichiemu Yamamotowi w 44. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Nagoi Grampus.

W 58. minucie Kosuke Yamamoto zastąpił Naokiego Kanumę. W 59. minucie boisko opuścili zawodnicy Jubilo Iwata: Kenyu Sugimoto, Kotaro Omori, a na ich miejsce weszli Yuki Otsu, Yasuhito Endo.

Niedługo później trener Nagoi Grampus postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Takuyę Shigehira. Na boisko wszedł Keiya Sento, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 76. minucie, w zespole Nagoi Grampus za Kensuke Nagaiego wszedł Naldinho, a w jedenastce Jubilo Iwata Shota Kaneko zmienił Fabiana Gonzaleza. Trener Jubilo Iwata postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Rikiyę Ueharę i na pole gry wprowadził napastnika Rya Germaina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W doliczonym czasie gry w jedenastce Nagoi Grampus doszło do zmiany. Ryota Nagaki wszedł za Mateusa Castro. W drugiej połowie nie padły gole.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Nagoi Grampus żadną kartką, natomiast zawodnikom Jubilo Iwata pokazał dwie żółte.

Zespół Nagoi Grampus w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Jubilo Iwata w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.