Nagoya Grampus - Gamba Osaka 2-0 (1-0). Liga japońska - 11. kolejka J1 League

22 kwietnia na Toyota Stadium w Toyocie odbył się mecz 11. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Nagoi Grampus i Gamby. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Nagoi Grampus 2-0. Na stadionie stawiło się 7 463 widzów.

11. kolejka Japonia - J1 League
2021-04-22 12:30 | Stadion: Toyota Stadium | Widzów: 7463 | Arbiter: Hiroki Kasahara
Nagoya Grampus
Gamba Osaka
2
0
R. Yamasaki 29'
Y. Soma 55'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 starcia zespół Nagoi Grampus wygrał 13 razy i zanotował 12 porażek oraz siedem remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ryogo Yamasaki z drużyny gospodarzy. Była to 14. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nagoi Grampus w 29. minucie spotkania, gdy Ryogo Yamasaki strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Nagoi Grampus.

Drugą połowę zespół Gamby rozpoczął w zmienionym składzie, za Yosuke Ideguchiego wszedł Ju Se-Jong.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Nagoi Grampus, zdobywając kolejną bramkę. W 55. minucie wynik na 2-0 podwyższył Yuki Soma. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola pomógł Yutaka Yoshida.

W 60. minucie Kosuke Onose został zastąpiony przez Keisuke Kurokawę. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia pokazał kartkę Genowi Shojemu, piłkarzowi gości. W 70. minucie Shu Kurata został zmieniony przez Tiaga Alvesa, a za Yukiego Yamamota wszedł na boisko Shinya Yajima, co miało wzmocnić zespół Gamby. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yoichira Kakitaniego na Kazukiego Nagasawę.

Kibice Nagoi Grampus nie mogli już doczekać się wprowadzenia Manabu Saito. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Yuki Soma. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 81. minucie, w jedenastce Nagoi Grampus za Mateusa wszedł Shinnosuke Nakatani, a w zespole Gamby Patric zmienił Kazunariego Ichimiego. W 88. minucie kartkę otrzymał Takashi Usami z Gamby.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Yosuke Ideguchi46′
81′ Mateus dos Santos Castro
Shu Kurata70′
 55′ 77′ Yuki Soma
Takashi Usami88′
Takuji Yonemoto
Yuki Yamamoto70′
77′ Yoichiro Kakitani
Anderson Patric Aguiar Oliveira81′
 29′ 14′ Ryogo Yamasaki
Marcos Leandro Pereira
Yohei Takeda
Kei Ishikawa
Ryoya Morishita
Keisuke Kurokawa60′
81′ Shinnosuke Nakatani
Shunya Suganuma
77′ Kazuki Nagasawa
Se-Jong Ju46′
Gabriel Augusto Xavier
Shinya Yajima70′
Naoki Maeda
Tiago Alves Sales de Lima70′
77′ Manabu Saito
Kazunari Ichimi81′

Przewaga jedenastki Gamby w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Nagoi Grampus, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Drużyna Nagoi Grampus w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.