Nagoya Grampus - FC Tokio 0-0. Liga japońska - 7. kolejka J1 League

W meczu 7. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 3 kwietnia, jedenastka Nagoi Grampus zremisowała z FC Tokio 0-0. Mecz na Toyota Stadium w Toyocie obejrzało 15 035 widzów.

7. kolejka Japonia - J1 League
2021-04-03 07:00 | Stadion: Toyota Stadium | Widzów: 15035 | Arbiter: Yuichi Nishimura
Nagoya Grampus
FC Tokio
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 32 pojedynki drużyna FC Tokio wygrała 17 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz sześć remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 22. minucie Hotaka Nakamura został zmieniony przez Takumiego Nakamurę.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Yutace Yoshidzie z Nagoi Grampus. W 57. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Yuki Soma, Manabu Saito, a na ich miejsce weszli Gabriel Xavier, Naoki Maeda.

A trener FC Tokio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kensuke Nagaiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Kyosuke Tagawa. W 64. minucie Hirotaka Mita został zmieniony przez Shuta Abego, co miało wzmocnić zespół FC Tokio. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yoichira Kakitaniego na Ryoga Yamasakiego w 78. minucie. W tej samej minucie trener Nagoi Grampus postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Takujego Yonemota wszedł Yasuki Kimoto, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Nagoi Grampus utrzymać remis.

W 81. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tsuyoshiego Watanabego z FC Tokio, a w piątej minucie doliczonego czasu meczu Yasukiego Kimotę z drużyny przeciwnej. W 82. minucie Keigo Higashi został zmieniony przez Takuyę Uchidę, co miało wzmocnić drużynę FC Tokio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mateusa na Kazukiego Nagasawę.

Makoto Okazaki
49′ Yutaka Yoshida
Ryoya Ogawa
Sho Inagaki
Hirotaka Mita64′
57′ Naoki Maeda
Keigo Higashi82′
86′ Mateus dos Santos Castro
Masato Morishige
78′ Takuji Yonemoto
Kyosuke Tagawa63′
78′ Yoichiro Kakitani
Diego Queiroz de Oliveira
57′ Gabriel Augusto Xavier
Adailton dos Santos da Silva
Yohei Takeda
Go Hatano
78′ 90′ Yasuki Kimoto
Sodai Hasukawa
Ryoya Morishita
Takumi Nakamura22′
86′ Kazuki Nagasawa
Shuto Abe64′
57′ Manabu Saito
Arthur Silva Feitoza
57′ Yuki Soma
Takuya Uchida82′
78′ Ryogo Yamasaki
Kensuke Nagai63′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół FC Tokio dokonał czterech zmian.