Nagoya Grampus - Consadole Sapporo 1-0 (0-0). Liga japońska - 2. kolejka J1 League

6 marca na Toyota Stadium w Toyocie odbyło się spotkanie 2. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Nagoi Grampus i Consadole Sapporo. Starcie zakończyło się zwycięstwem Nagoi Grampus 1-0. Na stadionie stawiło się 9 846 widzów.

2. kolejka Japonia - J1 League
2021-03-06 08:00 | Stadion: Toyota Stadium | Widzów: 9846 | Arbiter: Nobutsugu Murakami
Nagoya Grampus
Consadole Sapporo
1
0
Y. Soma 82'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów drużyna Consadole Sapporo wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie arbiter ukarał kartką Takura Kaneka, piłkarza gości.

W 54. minucie Ryogo Yamasaki został zmieniony przez Yukiego Somę. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Shumpeiemu Narusemu z Nagoi Grampus. Była to 58. minuta starcia.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Yuki Soma dla zespołu Nagoi Grampus. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki pomagał Naoki Maeda.

W następstwie utraty gola trener Consadole Sapporo postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Takura Kaneka i na pole gry wprowadził napastnika Daikiego Sugę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Consadole Sapporo doszło do zmiany. Douglas Oliveira wszedł za Tsuyoshiego Ogashiwę. Chwilę później trener Nagoi Grampus postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Naokiego Maedę wszedł Yasuki Kimoto, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie.

W 90. minucie w drużynie Consadole Sapporo doszło do zmiany. Tomoki Takamine wszedł za Yoshiakiego Komaiego.

Takanori Sugeno
58′ 61′ Shumpei Naruse
Yoshiaki Komai90′
87′ Naoki Maeda
Tsuyoshi Ogashiwa84′
Mateus dos Santos Castro
Chanathip Songkrasin
54′ Takuji Yonemoto
Lucas Fernandes
54′ Gabriel Augusto Xavier
Hiroki Miyazawa
54′ Ryogo Yamasaki
Anderson José Lopes de Souza
Yohei Takeda
Kojiro Nakano
87′ Yasuki Kimoto
Daihachi Okamura
61′ Kazuya Miyahara
Takahiro Yanagi
54′ Kazuki Nagasawa
Ryota Aoki
Manabu Saito
Tomoki Takamine90′
54′ Yoichiro Kakitani
Douglas Felisbino de Oliveira84′
54′  82′ Yuki Soma
Daiki Suga83′

Jedenastka Consadole Sapporo miała 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół Nagoi Grampus w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.