Nagoya Grampus - Cerezo Osaka 1-0 (0-0). Liga japońska - 13. kolejka J1 League

W spotkaniu 13. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 8 maja, drużyna Nagoi Grampus wygrała z Cerezo_Osaka 1-0 (0-0). Mecz na Toyota Stadium w Toyocie obejrzało 4 898 widzów.

13. kolejka Japonia - J1 League
2021-05-08 08:00 | Stadion: Toyota Stadium | Widzów: 4898 | Arbiter: Yudai Yamamoto
Nagoya Grampus
Cerezo Osaka
1
0
Y. Yoshida 66'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Zespół Nagoi Grampus wygrał aż 14 razy, zremisował trzy, a przegrał tylko siedem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Trener Cerezo_Osaka postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 38. minucie na plac gry wszedł Toshiyuki Takagi, a murawę opuścił Motohiko Nakajima.

W 56. minucie Yuki Soma został zastąpiony przez Manabu Saito. W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Toshiyukiemu Takagiemu, piłkarzowi Cerezo_Osaka.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nagoi Grampus w 66. minucie spotkania, gdy Yutaka Yoshida zdobył pierwszą bramkę. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Nagoya Grampus: Takujemu Yonemotowi w 70. i Yoichirowi Kakitaniemu w 77. minucie.

A trener Nagoi Grampus wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Naokiego Maedę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Yoichiro Kakitani. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia boisko opuścili zawodnicy Nagoi Grampus: Yasuki Kimoto, Kazuki Nagasawa, a na ich miejsce weszli Ryogo Yamasaki, Mateus.

Tiago Pagnussat
 66′ Yutaka Yoshida
Yusuke Maruhashi
Sho Inagaki
Hiroaki Okuno
90′ Mateus dos Santos Castro
Tatsuhiro Sakamoto
56′ Yuki Soma
Naoyuki Fujita86′
70′ Takuji Yonemoto
Motohiko Nakajima38′
77′ 86′ Yoichiro Kakitani
Yuta Toyokawa69′
90′ Ryogo Yamasaki
Hiroshi Kiyotake69′
Yohei Takeda
Kenya Matsui
90′ Yasuki Kimoto
Naoto Arai
Shumpei Naruse
Ayumu Seko
90′ Kazuki Nagasawa
Jun Nishikawa69′
Gabriel Augusto Xavier
Mutsuki Kato69′
86′ Naoki Maeda
Riki Matsuda86′
56′ Manabu Saito
Toshiyuki Takagi38′ 59′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.