Nagoya Grampus - Avispa Fukuoka 1-0 (1-0). Liga - 15. kolejka

W starciu 15. kolejki J1 League, które rozegrane zostało 25 maja, drużyna Nagoi Grampus wygrała z Avispą Fukuoka 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Toyota Stadium w Toyocie.

W  starciu 15. kolejki  J1 League, które rozegrane zostało 25 maja, drużyna Nagoi Grampus wygrała  z Avispą Fukuoka  1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Toyota Stadium w Toyocie.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Nagoi Grampus wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Mateus.

Jedyną bramkę meczu dla Nagoi Grampus zdobył Shinnosuke Nakatani w 15. minucie. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Avispa Fukuoka: Lukianowi w 25. i Hiroyukiemu Maemu w 28. minucie.

W 43. minucie czerwoną kartkę obejrzał Tiago Pagnussat, tym samym drużyna Nagoi Grampus musiała większość mecz grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. W 45. minucie Keiya Sento został zmieniony przez Haruyę Fujiego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Nagoi Grampus.

Między 56. a 58. minutą, boisko opuścili zawodnicy Avispy Fukuoka: Yuji Kitajima, Takeshi Kanamori, Masato Yuzawa, na ich miejsce weszli: Tatsuya Tanaka, Jordy Croux, Takahiro Yanagi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mateusa, Yoichira Kakitaniego zajęli: Leo Silva, Noriyoshi Sakai. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie otrzymał Takahiro Yanagi z drużyny Avispy Fukuoka. Była to 67. minuta meczu.

Trener Avispy Fukuoka postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Shuna Nakamurę i na pole gry wprowadził napastnika Juanmę Delgada. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 77. minucie Takaaki Shichi został zmieniony przez Sotana Tanabego, co miało wzmocnić zespół Avispy Fukuoka. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yuichiego Maruyamę na Ryotara Ishidę w 90. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Przewaga drużyny Avispy Fukuoka w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Nagoi Grampus obejrzeli w meczu jedną czerwoną kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Drużyna Nagoi Grampus wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Avispy Fukuoka w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.