Liga japońska - 9. kolejka J1 League: Yokohama F. Marinos - Kashiwa Reysol 1-1 (0-0)

W starciu 9. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 8 sierpnia, zespół Yokohamy F. Marinos zremisował z Kashiwą Reysol 1-1 (0-0). Mecz na Nissan Stadium obejrzało 4 988 widzów.

M. Olunga 62'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 meczów jedenastka Kashiwy Reysol wygrała 17 razy i zanotowała 12 porażek oraz osiem remisów.

Już w pierwszych minutach jedenastka Yokohamy F. Marinos próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 41. minucie za Tatsuyę Yamashitę wszedł Naoki Kawaguchi.

W 47. minucie sędzia pokazał kartkę Park Il-Gyu z Yokohamy F. Marinos. Niedługo później trener Yokohamy F. Marinos postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Ado Onaiwu, a murawę opuścił Edigar Junio. Ado Onaiwu spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach.

W tym czasie piłkarze Kashiwy Reysol nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Michael Olunga. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 strzelonych goli.

W 73. minucie boisko opuścili piłkarze Kashiwy Reysol: Masatoshi Mihara, Hiroto Goya, a na ich miejsce weszli Richardson, Hayato Nakama.

Mimo że zespół Yokohamy F. Marinos nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 84 ataki oddał tylko siedem celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Gola na 1-1 w 78. minucie strzelił Ado Onaiwu. Przy strzeleniu gola pomógł Jun Amano.

Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Kashiwy Reysol doszło do zmiany. Shunki Takahashi wszedł za Ataru Esakę. W tej samej minucie w jedenastce Yokohamy F. Marinos doszło do zmiany. Kota Watanabe wszedł za Juna Amana. W 90. minucie arbiter ukarał kartką Kosuke Nakamurę, zawodnika Kashiwy Reysol.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Segawa
47′ Il-Gyu Park
Tatsuya Yamashita41′
88′ Jun Amano
Ataru Esaka88′
Takuya Kida
Richardson Fernandes dos Santos73′
46′ Kota Mizunuma
Hayato Nakama73′
60′ Edigar Junio Teixeira Lima
Hidekazu Otani
60′ Marcos Junio Lima dos Santos
Michael Olunga Ogada  62′
60′ Erik Nasciment de Lima
Yusuke Segawa46′
Yuji Kajikawa
Haruhiko Takimoto
Makito Ito
Naoki Kawaguchi41′
60′ Eitaro Matsuda
Shunki Takahashi88′
60′ Takahiro Ohgihara
Masatoshi Mihara73′
88′ Kota Watanabe
Sachiro Toshima46′
60′  78′ Ado Onaiwu
Hiroto Goya73′
46′ Yuki Otsu
Ryohei Yamazaki

Przewaga zespołu Yokohamy F. Marinos w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.