Liga japońska - 9. kolejka J1 League: Vissel Kobe - Vegalta Sendai 1-2 (0-1)

8 sierpnia na NOEVIR Stadium Kobe w Kobe odbyło się spotkanie 9. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Visselu i Vegalty Sendai. Starcie zakończyło się zwycięstwem Vegalty Sendai 2-1. Mecz obejrzało 4 333 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Slowika występującego w Vegalcie Sendai.

9. kolejka Japonia - J1 League
2020-08-08 12:00 | Stadion: NOEVIR Stadium Kobe | Widzów: 4333 | Arbiter: Y. Imamura
S. Akasaki 72'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków zespół Visselu wygrał 11 razy i zanotował dziewięć porażek oraz siedem remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Visselu próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 22. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Visselu Dankler.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Sergiemu Samperowi z Visselu. Była to 45. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Vegalty Sendai.

Drugą połowę zespół Vegalty Sendai rozpoczął w zmienionym składzie, za Yasuhira Hiraokę wszedł Kim Jung-Ya. Trener Visselu postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Sergiego Sampera i na pole gry wprowadził napastnika Yutara Odę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

W 71. minucie za Shuna Nagasawę wszedł Shuhei Akasaki.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vegalty Sendai w 72. minucie spotkania, gdy Shuhei Akasaki strzelił drugiego gola. Asystę zanotował Koji Hachisuka.

Na sześć minut przed zakończeniem spotkania sędzia ukarał kartką Ryutara Iio, zawodnika gości.

W 86. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Vegalty Sendai Jakub Slowik. W 89. minucie w drużynie Vegalty Sendai doszło do zmiany. Shogo Nakahara wszedł za Kunimitsu Sekiguchiego.

Jedenastce Visselu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Vegalty Sendai.

Jakub Slowik 86′ (samob.)
22′ (samob.) Dankler Luis de Jesus Pedreira
Koji Hachisuka
82′ Daigo Nishi
Takuma Hamasaki
82′ Gotoku Sakai
Kyohei Yoshino
45′ 69′ Sergi Samper
Kunimitsu Sekiguchi89′
Hotaru Yamaguchi
Keiya Shiihashi
81′ Dyanfres Douglas Chagas Matos
Shun Nagasawa71′
Keijiro Ogawa
Takuma Nishimura
Daiya Maekawa
Yuma Obata
82′ So Fujitani
Jung-Ya Kim46′
82′ Ryo Hatsuse
Ryutaro Iio83′ 84′
Hirofumi Watanabe
Shogo Nakahara89′
Takuya Yasui
Takumi Sasaki
81′ Noriaki Fujimoto
Shuhei Akasaki71′  72′
69′ Yutaro Oda
Hiroto Yamada

Przewaga zespołu Visselu w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.